تازه ترین مطالب


کد مطلب: 23

پایگاه خبری تحلیلی نیریمیز
 
با هدف اطلاع سانی صحیح و به موقع موضوعات مختلف خبری، تلاش در جهت فرهنگ سازی و ارائه فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی به مردم و همچنین دریافت، پیگیری و به نتیجه رساندن مطالبات مردم از مسئولین در سطح شهرستان نیر به فعالیت خبری، تحلیلی و اطلاع رسانی می پردازد.
 
نیریمیز
 
هم شهرستانی های علاقمند به خبرنگاری می توانند با ارسال مشخصات خود، پس از تایید، خبرنگار افتخاری ما شوند.
جهت ارتباط با نیریمیز و ارسال مشخصات کلیک نمایید
 
در سايه‌ی توجهات حضرت ولي‌عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) نخستين سايت جامع شهرستان نیر با عنوان «نیریمیز» در تاريخ مرداد ماه 1391 (سال تولید ملی ،حمایت از کار و سرمایه ایرانی ) شروع به کار کرد.
 
 مؤسسان نیریمیز
نیریمیز محصول كارِ جمعيِ گروهي از دانش‌پژوهان، فارغ التحصیلان و دلسوزان شهرستان نیر است.
 
گرايش فكري نیریمیز
نیریمیز در جريانات فكري، فرهنگي، سياسي و اجتماعي كشور، منطقه و شهرستان‌ موضعي مستقل داشته و وابسته به هيچ يك از جريان‌هاي سياسي نيست و اساساً هيچ يك از جريان‌هاي سياسي را مطلق نمي‌داند و معتقد به استفاده از ظرفيت‌هاي مثبت نهفته در اشخاص و گروه‌هاي مختلف است. موضع نیریمیز در قبال جريان‌ها و حوادث مختلف (آنجا كه نياز به موضع‌گيري باشد) در بخش يادداشت‌ها انعكاس مي‌يابد و مقالات و تحليل‌هاي منتشر شده در قسمت‌هاي ديگر سايت بيانگر موضع نويسنده‌ي همان مطلب است.
 
اهداف نیریمیز
نیریمیز تلاش خواهد كرد تا در مسير رسيدن به اهداف زير قدم بردارد:
1. حفظ و حراست از ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي در سطح شهرستان.
2. افزایش سطح معرفت دینی، فرهنگي، سياسي شهرستان.
3. معرفي سوابق درخشان و تاريخي مردم نیر.
4. دفاع از فرهنگ اصيل مردم نیر.
5. مقابله با ترويج خرافات در سطح شهرستان.
6. دفاع از توسعه‌ي متوازن شهرستان.
7. تحليل و اطلاع رسانی دقیق و شفاف درباره مسايل شهرستان.
8. نقد اشتباهات احتمالي مسئولان شهرستان.
9. حمايت از مسئولان دلسوز و كارآمد شهرستان.
10. نقد افراط و تفريط‌هاي احتمالي در سطح شهرستان.
 
مشاركت مخاطبان در تأمين محتواي نیریمیز
بي‌شك رشد و بالندگي نیریمیز در گرو همراهي و همكاري همه‌ي فرهيختگان و صاحب‌نظران شهرستان و مخاطبان سايت است. لذا همشهريان عزيز مي‌توانند از طريق بخش «تماس با ما» مقالات، گزارش‌ها، اخبار، تصاوير، كليپ‌ها و ساير مطالب مفيد خود را جهت انتشار در اختيار ما قرار دهند. علاوه بر اين در قسمت پايين هر مطلب بخشي با عنوان «نظرات خوانندگان» در نظر گرفته شده است كه كاربران محترم مي‌توانند از طريق بيان نظرات خود در نقد و افزايش كيفيت هر مطلب نقش‌آفريني كنند.
تذكر: كاربران محترم همچنين مي‌توانند از طريق ايميل nirimiz90@gmail.com مطالب خود را براي ما ارسال كنند.
 
ملاك ما براي انتشار مطالب شما
چنانچه گفته شد تلاش نیریمیز بر آن است تا انعكاس دهنده‌ي مقالات تمام دلسوزاني كه با سلايق مختلف و قلمي نقادانه به تحليل و بيان صادقانه‌ي مسايل گوناگون شهرستان مي‌پردازند، باشد لذا نیریمیز تمام اخبار، مقالات و مطالبي را كه صحيح و مستند باشد، در نگارش آنها موازين قانوني، شرعي و اخلاقي رعايت شده باشد، احترام شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي كه مورد نقد واقع مي‌شوند، حفظ شده باشد و نير در آنها از اختلاف افكني‌هاي‌ قومي و جناحي اجتناب شده باشد را منعكس مي‌كند.
 
رويه‌ي خبري نیریمیز
نیریمیز به دو شكل اخبار شهرستان را در اختيار مخاطبان خود مي‌گذارد.
الف: اخبار ويزه كه ستون وسط سايت را به خود اختصاص داده است بيانگر اخبار و مطالب مهم مربوط به نیراست. حجم زيادي از اين اخبار توليدي نیریمیز است.
ب: آخرين اخبار كه در ستون سمت چپ سايت قرار دارد به انتشار تيتر آخرين اخبار شهرستان كه در درجه‌ي دوم از اهميت قرار دارد، مي‌پردازد. كاربران محترم مي‌توانند با كليك كردن بر روي هر خبر به متن كامل آن دست يابند. بخشي از اخبار اين قسمت توليدي نیریمیز و بخش ديگري از آن به نقل از سايت‌ها و مراكز خبري ديگر است.
توجه: نیریمیز سعي خواهد كرد اخبار خود را با حداكثر صراحت و نيز با درجه‌ي بالايي از اطمينان از صحت آنها عرضه كند. رعايت ادب و انصاف رويكرد خبري – تحليلي نیریمیز است.
 
معرفي بخش‌هاي ديگر نیریمیز
همچنان كه اشاره شد تلاش شده است تا نیریمیز سايتي جامع درباره‌ي شهرستان نیر باشد بر همين اساس داراي بخش‌ها و قسمت‌هاي متنوعي است كه به معرفي آنها مي‌پردازيم:
 
يادداشت‌ها
بيانگر مواضع سايت در قبال برخي از جريان‌ها و حوادث مختلف فكري، فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و... در سطح كشور، منطقه و شهرستان است.
 
مصاحبه‌ها
در اين بخش مصاحبه‌هاي نیریمیز با اشخاص حقیقی و مسئولین و صاحبان فکر و اندیشه در موضعات گوناگون انتشار می یابد.
 
گزارش‌های تصویری
اين بخش به ارائه‌ي گزارش‌هاي تصویری ناب از مراسمات و اعیاد مذهبی و ملی، طبیعت شهرستان می پردازد.
 
نظرسنجي
اين بخش از سايت، نظرات كاربران محترم را در موضوعات مختلف جويا مي‌شود. هر كاربر پس از رأي دادن نتيجه‌ي نظرسنجي را مشاهده خواهد كرد.
توجه: از هر رايانه تنها يك بار امكان درج نظر وجود دارد.
 
آرشيو موضوعي
در بالاي سايت آرشيوي موضوعي از مطالب سايت ارائه شده و كاربران محترم مي‌توانند آرشيو موضوعي هر بخش را در بازه‌ي زماني مورد نظرشان مشاهده كنند.
 
جستجو در سايت
كاربران محترم مي‌توانند از اين قسمت به جستجو كلمات مورد نظر خود در سايت بپردازند
.
نیریمیز  همكار افتخاري مي‌پذيرد
همشهرياني كه مايل به همكاري با نیریمیز در جهت خبرنگاري و نگارش مقالات هستند مي‌توانند از طريق بخش «درباره ما» مشخصات خود بخصوص شماره تماس خويش را برايمان ارسال كنند تا در اسرع وقت هماهنگي‌هاي لازم با آنها صورت پذيرد.
 دست ياري به سمتتان داريم
باز هم تأكيد مي‌كنيم كه بالندگي نیریمیز در گرو همكاري تمامي فرهيختگان و دلسوزان شهرستان است. پس؛
دست در دست هم دهيم به مهر
ميهن خويش را كنيم آباد
 
با تشكر
مدير سايت