نمایش 1 - 10 از 250
لید مقاله
نیریمیز:مردم مدت‌هاست که شیفته گنجینه‌ها و اسرار آرامگاه پادشاه توت هستند. چهارم نوامبر روز کشف آرامگاه این پادشاه است. نگاهی به گنجینه‌های شگفت‌انگیز قبر شاه توت می‌اندازیم.
نیریمیز:دانشمندان می‌گویند اتاقی مخفی در داخل هرم بزرگ مصر در الجیزه در نزدیکی قاهره کشف کرده‌اند
حضور گردشگران در زمان های مشخص و محدود در شهرستان نیر، طبیعت منطقه و صنعت توریسم را به دلیل فشار بیش از حد در بازه زمانی محدود بسیار شکننده و در حالت نابودی قرار داده است.
نیریمیز: اهرام سه‌گانه مصر به عنوان یکی از معروف‌ترین و عظیم‌ترین عجایب جهان شناخته شده است. قدمت این سازه باستانی به ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد. اهرام سه‌گانه همواره محل سوال و کنجکاوی باستان‌شناسان و علاقه‌مندان به […]
نیریمیز:اگر چه اروپا دومین قاره ی کوچک جهان است اما توریست های زیادی را به خود جذب می کند و در واقع ۷ مورد از ۱۰ کشور پر بازدید جهان از این قاره هستند. شما فکر می کنید در کدام کشورهای جهان مردم بیشترین عکس ها را می گیرند و شهرهای پر بازدید اروپا کدام ها هستند؟ برای گرفتن جواب این سوال این نوشتار از الی گشت را بخوانید:
نیریمیز:وقتی در سال‌های دور، زلزله خانه‌های کاشان را خراب کرد و عبدالرزاق خان، ناجی و احیاگر آنها شد، شاید خودش هم فکر نمی‌کرد چند سال بعد، منزل او هم به یکی از ویرانه‌های این شهر تبدیل شود.
نیریمیز:«پیتر از آلمان آمده بود که ایران را ببیند، شب عاشورا به حسینیه‌ای در یزد دعوت شد، به قدری تحت تاثیر مراسم عزاداری قرار گرفته بود که وقتی باران بارید با اندوه گفت؛ آسمان هم از شدت غم برای حسین شما می‌گرید.»
نیریمیز: غار قوری قلعه یا قوری قلا با پیشینه ۶۵ میلیون سال در استان کرمانشاه قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر – پاوه و در همسایگی روستایی قوری قلعه قرار دارد.
نیریمیز:چند روز قبل فیلمی از توریست روسی در فرودگاه امام خمینی (ره) منتشر شد که وی در آن ادعا می‌کرد مجبور شده در صف‌های چند ساعته بایستد و در زمان ارائه‌ی ویزا نیز مامور ایرانی توانایی تشخیص ویزای شینگن را نداشته است.
نیریمیز: با قطع بیرحمانه درختان سطح شهر نیر، رنگ سبز شهر در سایه سکوت مسئولان و دوستداران طبیعت رنگ می بازد.

صفحه‌ها

Subscribe to گردشگری