تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26189
تاریخ انتشار : س, 1393/07/01 - 07:05
تعطیلی تنها آزمایشگاه پزشکی شهرستان نیر بیماران منطقه را دچارمشکل و سردرگمی کرده است.

تنها آزمایشگاه پزشکی نیر که در مرکز درمان بستر این شهرستان مستقر است به دلایلی تعطیل شده و از ارائه خدمات به بیماران خودداری می کند.
 
یکی از شهروندان نیری در گفتگو با نیریمیز با بیان خبر فوق این اتفاق را باعث سردرگمی بسیاری از بیمارانی دانست که از روستاهای دور افتاده شهرستان برای انجام امور آزمایشگاهی به این مرکز مراجعه می کنند.
 
وی با بیان اینکه مسئولان آزمایشگاه علت تعطیلی این مرکز را خرابی دستگاه اعلام کرده اند افزود: وجود تنها یک آزمایشگاه در شهرستان نیر با وجود 23 هزار نفر جمعیت و 100 روستا در چندان منطقی به نظر نمی رسد.
 
یکی دیگر از شهروندان نیری نیز عدم وجود امکانات و تجهیزات مناسب پزشکی در شهرستان نیر با باعث نارضایتی و سردرگمی مردم دانست و با بیان اینکه مراجعه به مرکز استان برای یک سونوگرافی ساده برای همه مردم منطقه مقدور نیست افزود: با اعلام خبر اهداء زمین برای احداث بیمارستان در شهرستان نیر، بسیاری از مردم و به خصوص خانواده هایی که دارای بیماران خاص و یا مزمن هسنند خوشحال شدند اما با انتشار خبر عدم صدور مجوز ساخت این بیمارستان 32 تختخوابی توسط دانشگاه علوم پزشکی به دلیل عدم آغاز به کار پروژه های جدید در منطقه امیدها به یاس تبدیل شد.
 
وی شروع عملیات احداث بیمارستان 500 تختخوابی در یکی از شهرهای کشور با اعتبار چند صد میلیارد تومان و همزمان عدم صدور مجوز برای احداث بیمارستان کوچک در یک منطقه محروم را غیر قابل توجیه دانست و تصریح کرد: از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان و همچنین وزارت بهداشت و درمان انتظار می رود با توجه به فراهم بودن زمین بیمارستان و همچنین اختصاص مبلغ قابل توجه یکی از نمایندگان مجلس برای این موضوع  با شروع عملیات این بیمارستان در سال 93 موافقت کرده تا با این وسیله شادی و رضایت مردم نجیب و شریف شهرستان را فراهم آورند.

ارسال نظر