تازه ترین مطالب


کد مطلب: 45297
تاریخ انتشار : ش, 1396/06/18 - 10:19
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه نیر:
عید غدیر عید امامت و ولایت است
حجت الاسلام احدی گفت: پیام عید غدیر حرکت در خط امامت و ولایت است.

حجت الاسلام احد احدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیر در گفتگو با نیریمیز، با اشاره به اینکه پیام عید غدیر حرکت در خط امامت و ولایت تا قیام قیامت است،گفت: پیام عید غدیر، امامت و ولایت، دشمن شناسی و شناخت منافقین و کُفار است.
 
وی گفت: عید غدیر عید امامت و ولایت است، امامت یعنی پیشوایی هم بر دل و جان و هم بر جسم؛ امام به روح ها و جانها تکامل می بخشد و این امامت و پیشوایی با ولایت و امامت علی(ع) آغاز شد.
 
وی افزود: پیامبر اکرم(ص) در شان این شخصیت با عظمت می فرماید:«لإن اجتمع الناس علی حب علی ابن ابیطالب ،لما خلق الله عزوجل النار»یعنی اگر همه مردم بر حب امام علی (ع) جمع می شدند خداوند آتش را نمی آفرید.
 
حجت الاسلام احدی حادثه غدیر را مهم‌ترین و بزرگ‌ترین سند ولایت عنوان کرد و افزود: غدیر سرچشمه همیشه جوشان ولایت بوده و این عید از جایگاه والایی بین مسلمانان برخوردار است که مفاهیم والای این روز را بازتاب می‌دهد.
 
وی با اشاره به این که مهمترين سند اين سخن همان كلام محوري رسول خدا (صلي الله عليه و آله) در سخنراني غدير است كه فرمود: " مَن كُنتُ مُولاهُ فهذا عَليٌّ مُولاه " ابتدا بر ولايت خود تأكيد مي‌فرمايد و سپس به ولايت علي (عليه السلام) تصريح مي‌كند. لازمه اين معنا آن است كه: هر كه ولايت رسول خدا (صلي الله عليه و آله) را نپذيرفته باشد، طبيعتاً ولايت علي (عليه السلام) را هم نخواهد پذيرفت.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیر افزود:‌ در روایت آمده است كه چون روز قیامت شود خداوند منبرى را قرار دهد كه تمام خلایق آن را ببینند، مردى بر آن بالا رود و فرشته در طرف راست و فرشته اى در طرف چپ او بایستد فرشته اى در سمت راست اوست ندا دهد و  رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرماید: در این میان که چنین هستیم دو فرشته پیش آیند، یکی از آن دو رضوان، خازن بهشت و دیگری مالک، خازن دوزخ است، مالک می‏ایستد و رضوان نزدیک آمده گوید: سلام بر تو ای رسول خدا، من پاسخ او را داده و به او گویم: ای فرشته، چه زیبا و خوش بویی! تو که هستی؟ گوید: من رضوان خازن بهشتم، رب عزت مرا امر فرموده که کلیدهای بهشت را نزد شما آورم، پس ای احمد اینها را بگیر. من گویم: این را از پروردگارم پذیرفتم، او را سپاس که آن را به من بخشیده؛ پس آن را به برادرم علی بن ابی طالب علیه السلام می‏دهم. رضوان باز می‏گردد و مالک پیش آمده گوید: سلام بر تو ای محمد، من گویم: سلام بر تو، چه زشت و بدبویی ای فرشته! تو که هستی؟ گوید: من مالک خازن دوزخم، رب عزت مرا امر فرموده که کلیدهای دوزخ را نزد شما آورم، پس ای احمد اینها را بگیر. من گویم: این را از پروردگارم پذیرفتم، او را سپاس که آن را به من بخشیده؛ پس آن را به برادرم علی بن ابی طالب علیه السلام می ‏دهم.
مالک خازن دوزخ باز می‏گردد و علی علیه السلام پیش آمده و کلیدهای بهشت و دوزخ با اوست، وی بر پشت دوزخ نشسته و لگام آن به دست اوست در حالی که صدای دوزخ بلند است، اگر بخواهد آن را به راست و اگر خواهد به چپ بکشد، دوزخ گوید: ای علی از من بگذر که نور تو شعله مرا خاموش ساخته است. علی علیه السلام به او گوید: ای دوزخ آرام باش، این را بگیر و این را رها ساز، این را بگیر که دشمن من است، و این را رها کن که دوست من است. در آن روز، دوزخ در برابر علی بن ابی طالب علیه السلام از یک غلام و از تمام آفریدگان فرمانبردارتر است.

ارسال نظر