تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16759
تاریخ انتشار: ي, 1392/12/04 - 09:50
خانه ای که زیاد در آن قرآن تلاوت شود خیر و برکتش فزونی یابد
نیریمیز: حجت‌ الاسلام عادلی در نشست گفتمان دینی که در مسجد جامع روستای سقزچی برگزار شد گفت: در روایات ائمه معصومین(ع) آمده است خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی کند؛خانه ای که زیاد در آن قرآن تلاوت شود خیر و برکتش فزونی یابد.

به گزارش نیریمیز ؛ استاد گفتمان‌های دینی شهرستان نیر گفت: پیمودن درجات کمال و ترقی از جمله پاداش‌های تلاوت قرآن است که هر کس به نوبه خود باید تلاش خود را در رسیدن به فهم و تلاوت صحیح قرآن به کار گیرد.

 

 حجت‌ الاسلام عادلی، استاد گفتمان‌های دینی شهرستان نیر در گفتمان دینی «قرآن و آثار آن در زندگی» که در مسجد جامع روستای سقزچی برگزار شد، گفت: تعمق در قرآن و تلاوت این کتاب الهی، فضائل، آثار و فواید دنیوی و آخروی فراوانی از جمله باروری ایمان، تخفیف گناهان، درمان بیماری‌های روحی و روانی، عمر با برکت، استجابت دعا، صفای خانه، رفع غم و اندوه، پیمودن درجات کمال و ترقی از جمله پاداش‌های تلاوت قرآن است که هر کس به نوبه خود باید تلاش خود را در رسیدن به فهم و تلاوت صحیح قرآن بکار گیرد.

 

وی افزود: انسان در زندگی گاه دچار گناه و لغزش‌های کوچک و بزرگ می‌شود که برخی از آنان کفاره دارد، تلاوت قرآن کفاره گناهان و سپر آتش و امان از عذاب الهی است.

 

استاد گفتمان‌های دینی نیر اظهار کرد: در روایات ائمه معصومین(ع) آمده است که، خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی کند؛ خانه ای که زیاد در آن قرآن تلاوت شود خیر و برکتش فزونی یابد به اهلش فراخی رسد و نورش به اهل آسمان روشنایی دهد؛ بدان سان که ستاره‌های آسمان به اهل زمین، روشنایی دهند و چه بسیار افرادی هستند که در زندگی خود نورانیت آشکاری با تلاوت قرآن احساس کرده‌اند و روزی و برکت خود را مدیون قرآن هستند.

 

حجت‌الاسلام عادلی در سفارش و توصیه به مخاطبین، گفت: شماها نیز با یاد گرفتن و یاد دادن قرآن می‌توانید از برکات و آثار فراوان آن در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی برخوردار باشید.

در این گفتمان که در مسجد جامع روستای سقزچی برگزار شد، پرسش و پاسخ در خصوص موضوع گفتمان انجام شد.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر