تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21441
تاریخ انتشار: چ, 1393/03/07 - 08:03
جاده دسترسی تفرجگاه بولاغلار نیر گردشگر گریز است
نیریمیز: تفرجگاه طبیعی بولاغلار به عنوان زیباترین منطقه گردشگری استان اردبیل از داشتن جاده دسترسی مناسب محروم است.

به گزارش نیریمیز ؛ شهرستان نیر با قدمت دیرین از زیباترین شهرهای استان است که با داشتن چشمه آب گرم و طبیعت بکر و سرسبز مستعد تبدیل شدن به یک شهر توریستی است.

منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر با چشمه های بهشتی و طبیعت چشم نواز مورد توجه بیشتر گردشگرانی است که از شهر نیر عبور می کنند. این منطقه در فاصله 500 متری محدوده شهر نیر و در شمال غرب نیر قرار گرفته طوری که وجه تسمیه آن گویا است، بولاغلار مجموعه ای از چشمه های متعدد جوشان با دبی بالا در یک محدوده وسیع قرار گرفته که پنج چشمه از این مجموعه از آبدهی فراوانی برخوردار هستند.
با این حال این تفرجگاه طبیعی بسیار زیبا که به اذعان همگان جزء زیباترین مناطق گردشگری استان است از داشتن جاده دسترسی مناسب و در شان خود محروم است و این امر باعث نارضایتی مردم به خصوص گردشگرانی است که آوازه این منطقه را شنیده و از راه های دور و نزدیک خود را به آن رسانده اند.
به عقیده کارشناسان گردشگری جزئی از صنعت به حساب می آید که می­تواند با برنامه ریزی اصولی و مناسب و شناسایی مزیت ها و محدودیت ها نقش موثری را در توسعه این مناطق و در نتیجه توسعه ملی و تنوع بخشی به اقتصاد ملی برعهده داشته باشد از این رو فراهم آوردن ابتدائی ترین امکانات از جمله جاده دسترسی مطلوب میتواند باعث جذب بیشتر گردشگران و نیز ایجاد اشتیاق برای بازگشت مجدد به منطقه باشد.
با این تفاسیر از مسئولان ذیربط و به خصوص شهردار نیر انتظار می رود با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و برگزاری جشنواره آش در این منطقه نسبت به بهسازی این مسیر اقدام نموده و زمینه را برای تبدیل شدن شهرستان به منطقه توریستی فراهم آورند.
البته اقدامات شهرداری در ماه های گذشته و به خصوص تلاش برای راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت قابل تحسین است و این اقدام و سایر طرح ها و ایده ها می تواتد تا حدی مسئله کمبود منابع و امکانات را جبران کند.
 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر