تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21928
تاریخ انتشار: ج, 1393/03/16 - 08:58
تفرجگاه بولاغلار شهرستان نیر پذیرای میهمانان و مسافران
نیریمیز: منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر با چشمه های بهشتی و طبیعت چشم نواز مورد توجه بیشتر گردشگرانی است که از شهر نیر عبور می کنند.

به گزارش نیریمیز ؛  شهرستان نیر با تفرجگاه ها و مناطق نمونه گردشگري ،  ميهمانپذيرها  و سوئيت هاي اجاره اي ميزبان هزاران مسافر و گردشگر از مناطق مختلف است.

 

دور جدید سفرهاي گردشگران در حالي آغاز شده كه هواي خنك و مرطوب شهر نیر موجب خوشحالي هزاران مسافر خسته از گرما گريخته كشور شده است.

 

شهرستان نیر با قدمت دیرین از زیباترین شهرهای استان است که با داشتن چشمه آب گرم و طبیعت بکر و سرسبز مستعد تبدیل شدن به یک شهر توریستی است.

جذب سرمایه گذار برای ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز و ایجاد پارک ها ، هتل ها و دیگر امکانات رفاهی می تواند نقطه شروع تبدیل شهرستان نیر به یکی از مناطق نمونه گردشگری استان باشد.

 

 

چشمه سار بولاغلار در فاصله 500 متری محدوده شهر نیر و در شمال غرب نیر قرار گرفته طوری که وجه تسمیه آن گویا است بولاغلار مجموعه ای از چشمه های متعدد جوشان با دبی بالا در یک محدوده وسیع قرار گرفته که پنج چشمه از این مجموعه از آبدهی فراوانی برخوردار هستند.

 

 آب تمام چشمه ها در مسیر کوتاهی به یکدیگر پیوسته و از طریق نیرچای (رودخانه آغلاغان) که از شهر نیر می گذرد به بالقلوچای می پیوندد.

 

 نزدیک بودن به جاده ارتباطی نیر به سراب ، وجود مناظر طبیعی و فضای سبز و بکر ، رویش پوشش گیاهی خاص اطراف چشمه ها ˈبولاغ اوتیˈ و جنبه درمانی آن ، آب سرد زلال معدنی با اکسیژن فراوان ، پرورش ماهیان سرد آبی بویژه قزل آلای رنگین کمانی ، همجواری با رودخانه آغلان و ایجاد برخی از زیر ساخت ها و امکانات گردشگری در سال های اخیر و نزدیکی به اردبیل و شهر توریستی سرعین بولاغلار را به یک مکان مهم گردشگری تبدیل کرده است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر