تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 22948
تاریخ انتشار: ش, 1393/04/07 - 10:34
راه آهن اردبیل، شهرستان نیر را هم پوشش خواهد داد
نیریمیز: نماینده مردم اردبیل، نیر،نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان مطالعات راه آهن اردبیل گفت:این پروژه عظیم شهرستان نیر را هم پوشش خواهد داد.

به گزارش نیریمیز ؛دکتر منصور حقیقت پور روز شنبه در حاشیه بازدید از روستاهای مجید آباد، مجمیر و ولیعصر شهرستان نیر گفت: پروژه راه آهن بستان آباد، سراب، نیر و سرعین یک طرح بزرگ اقتصادی بوده و حتی می تواند زودتر از پروژه راه آهن اردبیل - میانه به بهره برداری برسد.

 

به گفته وی، این پروژه جایگزینی برای راه آهن اردبیل - میانه نیست بلکه مناطقی را که در پروژه قبلی دیده نشده از جمله شهرستان های نیر و سرعین را تحت پوشش ریلی قرار می دهد.

 

حقیقت پور با اشاره به نقش مهم جاده های ارتباطی در توسعه استان افزود: از محل ماده 180 و بودجه ای که در اختیار نمایندگان قرار دارد مبلغ 20 میلیارد ریال برای اجرای طرح راه میانه و آرموداق نیر اختصاص یافته و مبلغی هم از طریق نمایندگان مردم میانه تامین و اختصاص خواهد یافت.

 

 

نماینده مردم منطقه در مجلس با بیان اینکه عدم توسعه یافتگی،  روستاها را به جای مراکز تولیدی به یک سکونتگاه صرف تبدیل کرده است ادامه داد: افزایش مهاجرت جوانان از موجب شده روستاها روتق و آبادانی چندانی نداشته و رقم قابل توجهی از سکنه خود را از دست بدهند.

 

وی دلیل اصلی این مسئله را نبود نگاه سیستمی در توسعه روستاها ذکر کرد و گفت: در روستایی که درآمدزایی وجود نداشته باشد توسعه عمرانی نمی تواند از مهاجرت نیروی جوان جلوگیری کند.

 

این عضو کمیسیون امنیت مجلس در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای اجرای طرح های هادی، دو میلیارد و 500 میلیون ریال برای سد مجیدآباد، 20 میلیارد ریال برای مجتمع آبرسانی محمد زاده، چهار میلیارد ریال برای حل مشکل آب شرب و سه میلیارد و 500 میلیون ریال برای تکمیل کانال آب روستایی نیر خبر داد و بر توجه بیشتر به روستاهای محروم منطقه تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

برچسب‌ها: 
ارسال نظر