تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23411
تاریخ انتشار: پ, 1393/04/19 - 08:33
بسیج سازندگی نیر فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی
نیریمیز: بسیج سازندگی نیر در راستای اهداف و منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش نیریمیز ؛ بنابر تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری، سازمان بسیج سازندگی نیر با افزایش طرح‌های اقتصاد مقاومتی ، به  انجام امور واکسیناسیون دام و طیور، آبرسانی به روستاهای محروم ، برگزاری کلاس‌های آموزشی، توسعه طرح های تولید کود ورمی کومپوست ، واحد های پرورش دام سبک و سنگین ، پرورش زنبور عسل و قالی بافی اقدام کرده است.

 

کنعانی مسئول بسيج سازندگي نیر با اشاره به برنامه هاي متنوع بسيج سازندگي در بحث اقتصاد مقاومتي گفت: فعاليتهاي دامداري ، پرورش طيور ، پرورش آبزيان ، قالي بافي و پرورش زنبور عسل، از برنامه هاي اقتصاد مقاومتي سپاه و بسيج سازندگي نیر محسوب مي شوند.

 

وی افزود: بسيج سازندگي اقتصاد مقاومتی را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده و در این زمینه نیز پیشتاز بوده است، فعالیت هایی مانند محرومیت زادیی و کمک به مناطق و روستاهای دور افتاده بخش کوچکی از تلاش های بسیج سازی برای تحقق اهداف مقام معظم رهبری است.
 

مسوول بسیج سازندگی نیر ادامه داد: وام های مشاغل خانگی نیز برای قالی بافی، پرورش دام و طیور، صنایع دستی و خیاطی پرداخت شده است.

 

 

وي افزود :طرح هاي اجرايي بسيج سازندگي با هدف حمايت و توسعه توليد محلي و اشتغالزايي ،تشويق مردم در توليد محصولات خانگي و خودكفايي خانوارهاي روستايي توسط بسيج سازندگي حوزه مقاومت نیر در حال اجراء مي باشد.

 

کنعانی یکی از اولویت‌های بسیج سازندگی را آبرسانی به روستا‌ها دانست و تصریح کرد: طی توافقی که با شرکت آب و فاضلاب روستایی به عمل آمده آبرسانی به روستاهای محروم به سازمان بسیج سازندگی واگذار شده است.

 

مسوول بسیج سازندگی نیر خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی فرهنگ خوداتکایی و خودباوری را در بین مردم برای ماندگاری مردم در روستا‌ها نشر می‌دهد.

 

 

احداث حوضچه پرورش ماهی، واحد های پرورش مرغ بومی، استخرهای پرورش ماهیان گرم آبی، کارگاه تولید کود ورمی کومپوست و واحد های پرورش دام سبک و سنگین از جمله این واحدها است.

وی در ادامه تصریح کرد: راه اندازی کُلُنی های زنبور عسل، واحدهای تولید محصولات گلخانه ای، کارگاه فراوری میوه و سبزیجات، واحدهای تولید زعفران، واحد های پرورش شتر مرغ و ... نیز از جمله این 23 هزار کارگاه هستند که امروز در سراسر کشور افتتاح شده است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930217000883#sthash.eSuTQB7I.dpuf

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر