تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 24075
تاریخ انتشار: د, 1393/05/06 - 08:42
تفرجگاه بولاغلار نیر پذیرای میهمانان و مسافران تابستانی
نیریمیز: منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر با چشمه های بهشتی و طبیعت چشم نواز مورد توجه بیشتر گردشگرانی است که از شهر نیر عبور می کنند.

به گزارش نیریمیز، شهرستان نیر با تفرجگاه ها و مناطق نمونه گردشگري ،  ميهمانپذيرها  و سوئيت هاي اجاره اي ميزبان هزاران مسافر و گردشگر از مناطق مختلف است.

 

 موج دوم سفرهای تابستانی در آستانه تعطیلی های عید فطر در حالي آغاز شده كه هواي خنك و مرطوب شهر نیر موجب خوشحالي هزاران مسافر خسته از گرما گريخته كشور شده است.

 

شهرستان نیر با قدمت دیرین از زیباترین شهرهای استان است که با داشتن چشمه آب گرم و طبیعت بکر و سرسبز مستعد تبدیل شدن به یک شهر توریستی است.

 

جذب سرمایه گذار برای ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز و ایجاد پارک ها ، هتل ها و دیگر امکانات رفاهی می تواند نقطه شروع تبدیل شهرستان نیر به یکی از مناطق نمونه گردشگری استان باشد.

 

 

چشمه سار بولاغلار در فاصله 500 متری محدوده شهر نیر و در شمال غرب نیر قرار گرفته طوری که وجه تسمیه آن گویا است بولاغلار مجموعه ای از چشمه های متعدد جوشان با دبی بالا در یک محدوده وسیع قرار گرفته که پنج چشمه از این مجموعه از آبدهی فراوانی برخوردار هستند.

 

 آب تمام چشمه ها در مسیر کوتاهی به یکدیگر پیوسته و از طریق نیرچای (رودخانه آغلاغان) که از شهر نیر می گذرد به بالقلوچای می پیوندد.

 

 نزدیک بودن به جاده ارتباطی نیر به سراب ، وجود مناظر طبیعی و فضای سبز و بکر ، رویش پوشش گیاهی خاص اطراف چشمه ها ˈبولاغ اوتیˈ و جنبه درمانی آن ، آب سرد زلال معدنی با اکسیژن فراوان ، پرورش ماهیان سرد آبی بویژه قزل آلای رنگین کمانی ، همجواری با رودخانه آغلان و ایجاد برخی از زیر ساخت ها و امکانات گردشگری در سال های اخیر و نزدیکی به اردبیل و شهر توریستی سرعین بولاغلار را به یک مکان مهم گردشگری تبدیل کرده است.

 

تصاویری از تفرجگاه بولاغلار نیر

 

وجود مناظر طبیعی و فضای سبز بکر، وجود اراضی مناسب جهت احداث واحدهای اقامتی، و نزدیکی به شهر توریستی سرعین می تواند از بولاغلار یک مکان بسیار مهم گردشگری بسازد.

تردیدی نیست که با هویت سیاسی و اداری شهر نیر با نیازهای خاص خود در زمینه فرهنگی، فضاهای جمعی و عمومی چنانچه از قابلیتها و توانهای محیطی، بهره برداری مناسب و بهینه به عمل آید، دگرگونی عظیمی در وضعیت اقتصادی - اجتماعی شهرستان نیر به عمل خواهد آمد و شهر نیر را از انزوا و کالبد روستایی خارج و به یک قطب گردشگری تبدیل خواهد کرد.

منطقه بولاغلار نیر در شمال غرب شهر نیر و به فاصله 300- 400 متری خارج از محدوده آن و در مختصات جغرافیایی 37 درجه و 38 دقیقه تا 38 درجه و 7 دقیقه عرض شمالی و 48 درجه و 4 دقیقه تا 48 درجه و 20 دقیقه شرقی قرار دارد.

بولاغلار مجموعه ای از چشمه های متعدد بادبی بالا در یک محدوده نه چندان وسیع قرار دارد. آب تمام چشمه ها در مسیر کوتاهی به یکدیگر پیوسته و از طریق نیر چای ( رودخانه آغلاغان) که از شهر نیر می گذرد به بالخلوچای تخلیه می شود. این محدوده به سبب نزدیکی به شهر نیر یکی از نقاط بالقوه جهت توسعه گردشگری در شهر نیر می باشد. مساحت منطقه 285 کیلومتر مربع دارد که در حدود یک پنجم مساحت نیر را شامل می شود.

 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر