تازه ترین مطالب


کد مطلب: 24519
تاریخ انتشار: ي, 1393/05/19 - 10:27
شهرستان نیر گزینه مناسب برای سرریز پیک ترافیک گردشگری سرعین
نیریمیز: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به قابلیت های گردشگری نیر، این شهرستان را گزینه مناسب برای سرریز پیک ترافیک گردشگری سرعین دانست.

به گزارش نیریمیز، مرتضی رحمانی موحد در بازدید از منطقه توریستی بولاغلار و آبگرم برجلو نیر با اشاره به قابلیت های گردشگری نیر، این شهرستان را جزء مناطق نمونه گردشگری ذکر کرد و گفت: یک میلیارد ریال اعتبار برای مطالعه و تهیه طرح جامع منطقه گردشگری بولاغلار نیر اختصاص یافت.
 

 

وی از ایجاد کمپ اقامتی در این منطقه خبر داد و گفت: این کمپ با ارائه خدمات رفاهی و گردشگری در منطقه توریستی بولاغلار نیر اوایل سال آینده ایجاد می شود.

 

رحمانی موحد با اشاره به این واقعیت که 45 درصد مسافران وارد شده به استان اردبیل از شهرستان نیر عبور می کنند افزود: باید با ایجاد زیرساخت های گردشگری و کمپ های مورد نظر و تهیه و اجرای طرح جامع گردشگری پیک ترافیک گردشگری سرعین را کاهش داده و مسافران را به سمت شهرستان نیر سوق داد.

 

لازم به ذکر است شهرستان نیر با داشتن هفت منطقه نمونه گردشگری از جمله مناطق توریستی استان اردبیل است.

 

این منطقه با دارا بودن آثار باستانی و تاریخی فراوان، آب های گرم و سرد و مناظر و چشم انداز های طبیعی و آب و هوای بسیار مطبوع و واقع شدن در دامنه سر سبز سبلان هر ساله پذیرای گردشگران فراوانی از نقاط مختلف کشور است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر