تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 24598
تاریخ انتشار: س, 1393/05/21 - 07:42
7200 میلیون ریال سهم اشتغالزایی نیر از اقتصاد مقاومتی
نیریمیز: فرمانده سپاه ناحیه نیر گفت: امسال هفت میلیارد و 230 میلیون ریال برای اردوهای هجرت و جهادی و اقتصاد مقاومتی در این شهرستان اختصاص یافته است.

سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه نیر در گفتگو با نیریمیز گفت: امسال هفت میلیارد و 230 میلیون ریال برای اردوهای هجرت و جهادی و اقتصاد مقاومتی در این شهرستان اختصاص یافته است.
 
وی با اشاره به جذب اعتبارات اشتغال زایی در سال گذشته افزود: پارسال دو میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در قالب های مختلف به 51 متقاضی اعطا شد.
 
دهقانی گفت: تاکنون توسط بسیج سازندگی سپاه ناحیه نیر در سه روستای محروم سه باب غسالخانه احداث شده و دو پروژه آبرسانی به دو روستای محروم اوجغاز و دابانلو نیر در حال انجام است.
 
وی به آموزش 200 نفر در قالب طرح هجرت در رشته های مختلف اشاره کرد و افزود: حضور گروه های پزشکی همراه با ویزیت رایگان و توزیع داروی رایگان از جمله برنامه های مهم بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان نیر است.

 
فرمانده سپاه ناحیه نیر با اشاره به برنامه هاي متنوع بسيج سازندگي در بحث اقتصاد مقاومتي گفت: فعاليتهاي دامداري ، پرورش طيور ، پرورش آبزيان ، قالي بافي و پرورش زنبور عسل، از برنامه هاي اقتصاد مقاومتي سپاه و بسيج سازندگي نیر محسوب مي شوند.
 
وی افزود: بسيج سازندگي اقتصاد مقاومتی را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده و در این زمینه نیز پیشتاز بوده است، فعالیت هایی مانند محرومیت زادیی و کمک به مناطق و روستاهای دور افتاده بخش کوچکی از تلاش های بسیج سازی برای تحقق اهداف مقام معظم رهبری است.
 
دهقانی افزود :طرح هاي اجرايي بسيج سازندگي با هدف حمايت و توسعه توليد محلي و اشتغالزايي ،تشويق مردم در توليد محصولات خانگي و خودكفايي خانوارهاي روستايي توسط بسيج سازندگي حوزه مقاومت نیر در حال اجراء مي باشد.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر