تازه ترین مطالب


کد مطلب: 25469
تاریخ انتشار: ش, 1393/06/15 - 14:12
معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل:
ظرفیت های گردشگری استان نیازمند معرفی گسترده است
ظرفیت های گردشگری استان نیازمند معرفی گسترده است
نیریمیز:معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل که در جشنواره آش های سنتی نیر سخن می گفت بر معرفی مناسب ظرفیت های گردشگری استان تاکید کرد.

به گزارش نیریمیز، طاهر شریفی معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل که در جشنواره آش های سنتی شهرستان نیر سخن می گفت به ظرفیت ها و پتانسیل قوی استان اردبیل در بحث گردشگری و توریسم اشاره کرد و افزود: این ظرفیت ها نیازمند معرفی گسترده است.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه اقدامات زیادی در معرفی این ظرفیت ها صورت گرفته در عین حال ضروری است این اقدامات توسعه یابد.

شریفی با بیان اینکه برگزاری این گونه جشنواره ها و همایش ها فرصتی برای معرفی داشته های سنتی و بومی محلی است، تاکید کرد: در عین حال می توان اقوام مختلف را در قالب این جشنواره ها به یکدیگر شناساند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه که حتی برگزاری جشنواره آش های سنتی نیز در ایجاد انسجام ملی نقش دارد ادامه داد:  با چنین برنامه هایی می توان مردم را با داشته های سنتی قوم خود آشنا کرد.

 

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این مراسم با یادآوری اجرای 60 جشنواره طی هشت سال گذشته اضافه کرد: از این تعداد فقط دو جشنواره رغایب کلور و آش نیر تداوم داشته است که علت آن مردمی بودن آنهاست.

وی هدف از برگزاری جشنواره آش نیر را شناسایی و معرفی ظرفیت های مختلف این شهرستان دانست و تصریح کرد: در عین حال جلب نظر مسئولان برای سرمایه گذاری، ایجاد لحظات مفرح و استفاده از ظرفیت های منطقه در طول جشنواره هایی از این دست حاصل می شود.
نقی زاده ابراز امیدواری کرد بتوان بستر توسعه گردشگری این شهرستان از جمله مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی را با تداوم این جشنواره ها فراهم کرد.
 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر