تازه ترین مطالب


کد مطلب: 25925
تاریخ انتشار: س, 1393/06/25 - 15:22
سرمایه گذاری 29 میلیون یورویی شرکت تولید دارو در شهرستان نیر
نیریمیز:استاندار اردبیل از سرمایه گذاری 29 میلیون یورویی بخش خصوصی شرکت تولید دارو در شهرستان نیر خبر داد.

به گزارش نیریمیز،نخستین همایش هیدرو تراپی، طب سنتی و توریسم درمانی صبح امروز در اردبیل برگزار شد که سرمایه گذاران کشوری و مسئولان استان نیز در این همایش حضور داشتند.

استاندار اردبیل در این همایش اظهار کرد: برگزاری این همایش در اردبیل فرصتی مهم برای آشناسازی سرمایه گذارن با ظرفیت های گردشگری استان است چون مناطق استان اردبیل در بخش های مختلف برای سرمایه گذاران منطقه‌ای بکر و بی نظیر است.

مجید خدابخش گفت: آب های گرم و درمانی استان اردبیل دارای ظرفیت های بالایی است و با حضور سرمایه گذاران آب های گرم و درمانی به امکانات و تجهیزات نوین مجهز می شوند.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید با تمام توان خود و سرمایه گذاران داخلی و خارجی حمایت می کند و فضای سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

رئیس شورای ادرای استان اردبیل با بیان این که برخی بروکراسی هایی اداری که موجب وقفه در کار و فرار سرمایه گذارن می شد حل شده و هیچ مانع اداری برای سرمایه گذاری در منطقه وجود ندارد، تصریح کرد: حمایت از سرمایه گذاری توسط دولت تدبیر و امید به صورت حرف و گفتمان نیست بلکه این امر به صورت عملی در حال اجراست.

کلید رئیس جمهور، قفل سرمایه گذاری در اردبیل را باز کرد

استاندار اردبیل با بیان این که کلید رئیس جمهور تدبیر و امید قفل سرمایه گذاری در اردبیل را باز کرد، افزود: روند سرمایه گذاری در اردبیل سیر صعودی گرفته و روح تازه‌ای در جریان سرمایه گذاری در اردبیل وارد شده است.

وی با اشاره به این که 110 هکتار زمین در منطقه نیر برای سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده شده و در این زمین پروژه شهر آفتاب نیر با محوریت توریستی، درمانی و گردشگری ایجاد می شود، افزود: 4 پروژه مهم در سرعین و مشگین شهر که مصوب شده بودند با سرمایه گذرای بخش خصوصی تا پایان سال اجرایی می شوند.

رئیس شورای ادرای استان گفت: با سرمایه گذاری 29 میلیون یورویی بخش خصوصی شرکت تولید دارو در شهرستان نیر بدون استفاده از تسهیلات بانکی اجرایی می شود.

وی با اشاره به این که عملیات اجرای پتروشیمی اردبیل نیز فردا با جلسه در تهران بازگشایی کلید می خورد، افزود: گازرسانی به کارخانه شیرآلات قهرمان نیز طی دو هفته آینده به اتمام می رسد و پروژه انتقال آب و برق این کارخانه نیز در حال اتمام است.

اختصاص اعتبارات ریالی از صندوق توسعه ملی به بخش گردشگری

استاندار اردبیل اظهار کرد: مصوبه اختصاص اعتبارات مالی از صندوق توسعه ملی به بخش گردشگری تصویب شد و دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی به بخش گردشگری با سود 16درصد انجام می شود که 8 درصد آن را سازمان میزاث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تقبل می کند.

خدابخش گفت: این تسهیلات ارزان ترین پول ریالی کشور به بخش گرشگری است و گام محکمی در توسعه و رونق گردشگری کشور به حساب می آید به طوری که این تسهیلات ارزان به گردشگری کشور و استان روح دوباره ای داده و گردشگران خارجی و داخلی در گشور افزایش چشمگیری پیدا می کند.

وی با اشاره به ظرفیت گردشگری بالای استان اردبیل، بیان کرد: مطمئنا با حضور سرمایه گذارن داخلی و خارجی گردشگری استان توسعه دو چندانی پیدا می کند.

گشایش دانشگاه صنعتی اردبیل با مساعدت دولت تدبیر و امید

خدابخش با بیان این که دانشگاه صنعتی اردبیل که از خواسته های اهالی اردبیل بود با پیگیری مسئولان و مساعدت دولت تدبیر و امید این خواسته عملی شد، افزود: با باز شدن این دانشگاه تحول عظیمی در حوزه صنعت اردبیل بوجود می آید و این دانشگاه فرهیختگان زیادی را در حوزه صنعت برای پویایی صنعت استان و کشور تحویل جامعه می دهد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر