تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27799
تاریخ انتشار: ج, 1393/08/16 - 13:26
رژیم آل سعود مسئول شهادت عزاداران حسینی در عربستان
نیریمیز: امام جمعه نیر در خطبه های نماز جمعه شهرستان نیر با اشاره به حملات تروریستی به عزاداران حسینی در عربستان، رژیم آل سعود را مظنون اصلی این اقدام ددمنشانه دانست.

به گزارش نیریمیز، حجت الاسلام میکائیل مقدسی امام جمعه نیر در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان نیر در جمع نمازگزاران با اشاره به حمله تروریستی به عزاداران حسینی در کشور عربستان و به شهادت رسیدن و زخمی شدن تعدادی از شیعیان این کشور، حکومت آل سعود را مظنون اصلی این اقدام ددمنشانه دانست و افزود: خوشبختانه تعداد جمعیت شیعیان در کشور عربستان بیشتر از آن تعدادی است که مردم فکر می کنند از این رو محدود کردن شیعیان و حمله به مراسم عزاداری آنها اقدام مشکوکی است که به نظر می رسد توسط خود حکومت عربستان برنامه ریزی و اقدام شده است.

 

حجت الاسلام مقدسی در ادامه خطبه به اقدام بی سابقه رژیم صهیونیستی در بستن مسجد الاقصی به روی همه نمازگزاران و بازدیدکنندگان اشاره کرد و گفت: اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و بستن مسجدالاقصی نشان از ضعف و استیصال این رژیم غاصب و جنایتکار است.

 

وی با بیان اینکه اقدامات اسرائیل علیه مسجدالاقصی طی دوره های گذشته همچون جلوگیری از پخش اذان و ورود نمازگزاران و ضرب و شتم آنها منطقه را به خشونت می کشاند ادامه داد: اسرائیل برای ایجاد یک جنگ دینی، جنگی که تمامی منطقه را درگیر کند تلاش می کند.

 

امام جمعه نیر در بخش دیگری از سخنانش با اعلام رضایت از عزاداری مردم شهر نیر و روستاهای اطراف در دهه اول محرم، حسینی بودن را شرط قبولی عزاداری ها دانست و گفت: ازآیت الله بهجت(ره) نقل است که فرموده اند:"ما نباید هیئتی باشیم ، باید حسینی باشیم" از این رو وابسته بودن به یک هیئت عزاداری خاص و ایجاد انشقاق و تفرقه بین عزاداران به بهانه وجود هیئت ها و دسته جات مختلف با روح عزاداری برای سرور و سالار شهیدان در منافات است.

 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر