تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28626
تاریخ انتشار: س, 1393/09/04 - 07:55
صنایع تبدیلی حلقه مفقوده کشاورزی نیر
نیریمیز: فرماندار نیر با انتقاد از عدم توسعه صنایع تبدیلی در این شهرستان، حل مشکل بیکاری و خام فروشی محصولات کشاورزی را منوط به توسعه این صنعت در منطقه دانست.

به گزارش نیریمیز، اکبر صمدی روز دوشنبه درجمع مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان گفت: در سال های گذشته وام هایی به نام اشتغال زایی به افرادی داده شده است که متاسفانه این اقدام نه تنها موجب ایجاد اشتغال مولد و پایدار در منطقه نشده بلکه با هزینه شدن در جاهای دیگر، موجب بروز برخی مشکلات اقتصادی ناشی از انباشت نقدینگی در جامعه شده است.

وی افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در بحث اشتغال باید از تمام ظرفیت های کارشناسان دستگاه های اجرایی منطقه استفاده شود تا با شناسایی خلاهای موجود در شهرستان، زمینه ایجاد اشغال پایدار در جامعه فراهم شود و در این راستا سیاست های تشویقی نیز می تواند تا حد زیادی مفید واقع شود.

فرماندار نیر با بیان اینکه اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی پاسخگوی همه نیازهای آنها نخواهد بود از مسوولان و مدیرانشهرستان خواست تا برای جذب سهم بیشتر از اعتبارات ملی و استانی در بودجه سال آینده تلاش ویژه ای داشته باشند.

صمدی با اشاره به سهم اندک شهرستان نیر از بودجه های مصوب افزود: تنها با جذب اعتبارات بیشتر است که می توان اقتصاد شهرستان را تکان داد در غیر این صورت با بودجه های مصوب که به شهرستان ها ابلاغ می شود کار چندانی نمی توان به پیش برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه استعدادها و ظرفیت های حوزه گردشگری شهرستان نیر گفت: وجود چند دهنه آبگرم معدنی، دامنه های سرسبز و با صفای کوهستانی ، کتیبه های سنگی و آثار باستانی، مناطق نمونه گردشگری و آب و هوای معتدل از ظرفیت های گردشگری نیر هستند که با اندک توجه و سرمایه گذاری می توانند به رونق اقتصادی و معیشتی مردم منطقه کمک کنند.

فرماندار نیر همچنین از عدم توسعه صنایع تبدیلی و پایین دستی انتقاد کرد و افزود: بهترین راهکار برای توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای غیرکشاورزی در شهرستان توسعه صنایع تبدیلی است که متاسفانه نبود امکانات کافی در این بخش باعث خام فروشی محصولات شده است.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر