تازه ترین مطالب


کد مطلب: 28736
تاریخ انتشار: ش, 1393/09/08 - 07:51
ظرفیت های گردشگری نیر مغفول مانده است
نیریمیز: فرماندار شهرستان نیر با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان در زمینه گردشگری گفت: ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری نیر مورد کم توجهی قرار گرفته است.

به گزارش نیریمیز،فرماندار شهرستان نیر در نشست بررسی وضعیت گردشگری نیر گفت: این شهرستان با برخورداری از مزیت هایی همچون طبیعت و اقلیم دلپذیر، بناها و آثار تاریخی متعدد، قابلیت تبدیل شدن به یک قطب مطرح گردشگری در کشور را دارا است.

اکبر صمدی افزود: شهرستان نیر تاکنون آن گونه که در خور شان خویش است به مردم ایران شناسانده نشده و بسیاری از ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری آن مورد کم توجهی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این شهرستان برای شتاب بخشی در روند دست یابی به توسعه پایدار به معرفی قابلیت ها و توانمندی های خود در بخش های مختلف نیاز دارد.

 

صمدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شهرستان نیر با 12142 هزار متر مربع هکتار داراي 2 بخش، 2 شهر و 5 دهستان است افزود: جمعيت شهرستان نیر بالغ بر 25000نفر است و محدوده نسبتا وسيع مرزهاي جغرافياي نير، همراه با موقعيت طبيعي و تاریخی ويژه بر اهمیت این شهرستان افزوده است و دارا بودن آب های گرم و سرد معدنی فراوان، چشم انداز های طبیعی و بکر، آب و هوای بسیار مطبوع، واقع شدن در دامنه سر سبز سبلان و  ورودی استان اردبیل از سمت غرب و عبور جاده اصلی و ترانزیتی اردبیل به سراب از داخل شهر ، منظقه را برای گردشگران و توریست ها جذاب تر کرده است. 

فرماندار نیر در پایان سخنانش به سبقه تاریخی شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان نیر دارای سابقه تاریخی درخشانی است و وجود سنگ نبشته های میخی اورارتوئی در روستاهای دابانلو ، ویرثق، قره تپه، آثار آتشکده های مهمی چون نیر اعظم، ایرنجی و جوراب، نشانه های آئین میترائیسم در غار های صخره ای  اباذر، آثار متعلق به هزاره سوم  قبل از میلاد در قلعه بوینی یوغون، قبور باستانی متعلق به قرون 8 و 9 قبل از میلاد در قره شیران و معماری منحصر به فرد غار نظامی گلستان نشان از غناي فرهنگي و تاريخي این منطقه تاریخی دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی جذب گردشگر و سرمایه گذاران در حوزه های مختلف، مهمترین راهکار برای رونق حوزه اقتصاد و ایجاد فرصت های متنوع شغلی به حساب می آید.
 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

با سلام .مردم روستا جهت مرمت و احیا اثار باستانی اباذر اماده همکاری با نهادهای دولتی هستند.با تشکر
ارسال نظر