تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 42720
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/09 - 12:42
امام جمعه شهرستان سرعین:
9 دی مولود عاشورا و ولایت مداری بود
نیریمیز: امام جمعه شهرستان سرعین گفت: حماسه 9 دی ماه برگرفته از نهضت عاشورا و ولایت پذیری مردم انقلابی ایران است.

به گزارش نیریمیز،حجت‌الاسلام محمود اصغری امام جمعه شهرستان سرعین در تجمع بزرگ مردم شهرستان نیر که به مناسبت 9 دی در سالن فرهنگی الغدیر برگزار شد اظهار داشت: در این روز بزرگ مردم غیرتمند و انقلابی ایران به هتاکان و فتنه گران عاشورای سال 88 که با شکستن حرمت امام حسین (ع) بیرق ها و خیمه های عزاداری آن حضرت را به آتش کشیدند درسی بزرگ دادند.

 

وی افزود: استکبار جهانی چندین دهه در تلاش بود تا نسبت به براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام کند و انتخابات سال 88 بهترین فرصت بود تا آن ها ضدیت خود با قیام بزرگ عاشورا و نهضت امام حسین (ع) را نشان دهند و با تحریک عوامل داخلی خود ، فجایع و اتفاقات عاشورای سال88 را رقم زنند.

 

امام جمعه شهرستان سرعین با بیان این که 9 دی مولود فرزندان عاشورا است گفت: ولایت مداری و بصیرت مردم در این روز آب سردی بر پیکره خبیث فتنه بود و اگر تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری در این فتنه نبود آسیب شدیدی به پیکره انقلاب وارد می شد.

 

 

حجت‌الاسلام اصغری افزود: دشمنان ما در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی برای به انحراف کشیدن این نظام دندان تیز کرده و برنامه‌ریزی گسترده‌ای را انجام داده بودند تا این انقلاب را از مسیر خود خارج کنند که به فضل الهی این ترفند و توطئه آنها با شکست روبه‌رو شده و اندیشه باطلشان نقش بر آب شد.

 

وی با بیان اینکه این نظام به پشتوانه ملت و هدایت‌های داهیانه مقام ولایت همیشه صلابت و اقتدار خود را حفظ کرده و همچنان در این مسیر بالنده و خوداتکا حضور پیدا کرده است، تصریح کرد: استقلال سیاسی، اقتصادی،‌ علمی و فرهنگی این کشور غیظ دشمنان را برانگیخته و آنها از هر فرصتی برای به راه انداختن اختلاف و دعوا در بین دلسوزان نظام استفاده می‌کنند تا شاید بتوانند افکار شیطانی و پلیدشان را به حقیقت نزدیک کنند.

 

حجت‌الاسلام اصغری، یکی از این آوردگاه‌ها را حوادث 88 و ادعاهای غلط برخی از ضعیف‌النفس‌ها در داخل کشور توصیف کرد و ادامه داد: عده‌ای در سال 88 با مطرح کردن موضوعات غیرقانونی طمع دشمن را بالا بردند تا آنها احساس کنند که این انقلاب به نقطه تسلیم و تزلزل کشیده شده تا آنها از آب گل‌آلود ماهی بگیرند که این حرکت آنها با حضور مردم در صحنه در نطفه خفه شد.

 

امام جمعه شهرستان سرعین اضافه کرد: 9 دی سالروز بیعت مجدد مردم با ولایت، رهبری و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی است.

 

وی با اشاره به هتک حرمت فتنه‌گران در روز تاسوعا و عاشورای حسینی سال 88، هدف اصلی آنان را رسوخ در باورهای دینی مردم مسلمان ایران دانسته و بیان کرد: فتنه‌گران با دستور استعمارگران و پشتیبانی آنان سعی در از بین بردن اهداف انقلاب اسلامی داشتند که با هوشیاری مقام معظم رهبری و بصیرت سیاسی، دینی مردم ولایتمدار ایران شکستی تاریخی خوردند.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر