تازه ترین مطالب


کد مطلب: 44766
تاریخ انتشار: ي, 1396/05/08 - 10:55
نیریمیز: ورود زباله به داخل رودخانه در شهر نیر محیط زیست منطقه را با چالش جدی رو به رو کرده است.

به گزارش نیریمیز، وارد شدن فاضلاب شهر نیر به رودخانه آغلاغان و متعاقب آن سد یامچی که آب شرب شهر اردبیل را تامین می کند باعث افت کیفیت آب شرب مرکز استان شده و در بلند مدت نیز میتواند آسیب های زیست محیطی به ویژه در دریاچه پشت سد یامچی در پی داشته باشد.

 

متأسفانه عدم اتمام عملیات تصفیه خانه ها و وصل فاضلاب خانگی به شبکه فاضلاب ، باعث ورود فاضلاب شهرستان نیر به آب آشامیدنی و افت کیفیت آب شرب شده است.

 

پیش تر استاندار اردبیل در مصاحبه ای گفت: هر چند آب آشامیدنی در شهر اردبیل از لحاظ میکروبی و شیمیایی آلوده نیست ولی این شایسته نیست که مردم شریف این شهر از آب دارای طعم، بو و رنگ نامطبوع استفاده کنند.

 

موقعیت جغرافیایی شهر نیر از شرایط زیستی بسیار حساسی برخوردار می باشد که در صورت عدم توجه به آنها توسعه منطقه که آرزوی دیرینه مردم منطقه می باشد نه تنها به نفع آنها تمام نخواهد شد بلکه با ارزش ترین دارایی آنها یعنی سلامتی شان را به خطر خواهد انداخت.

 

 منطقه نیر غنی ترین منابع آب های گرم و سرد را در خود دارد که با رعایت نکردن شرایط محیط زیست این آب ها آلوده شده و از قابلیت استفاده می افتند و در این میان بیشترین آسیب متوجه مرکز استان می شود که آب شرب آن از این منطقه تامین می شود.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر