تازه ترین مطالب


کد مطلب: 44805
تاریخ انتشار: پ, 1396/05/12 - 10:02
نیریمیز: کریمی با گلایه از بلاتکلیفی شهرک دامپروری نیر گفت: پس از گذشته نزدیک به 7 سال هنوز برای احداث این شهرک جهاد کشاورزی هیچ اقدامی نکرده است.

به گزارش نیریمیز، رضا کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات توسعه و عمران شهرستان نیر که در محل فرمانداری تشکیل یافت با گلایه از بلاتکلیفی شهرک دامپروری نیر گفت: این شهرک قرار بود در زمینی به مساحت 13 هکتار احداث شود تا دامپروری های موجود در داخل شهر نیر به این شهرک انتقال یابند که پس از گذشته نزدیک به 7 سال هنوز برای احداث آن جهاد کشاورزی هیچ اقدامی نکرده است که خواستار احداث این شهرک با توجه به ضرورت آن شد.

 

وی در ادامه از تخصیص یک و نیم میلیون مترمکعب آب از سدیامچی به بالادست این سد خبر داد و گفت: برای حفظ آب تخصیص یافته باید سد ها معیشتی در بالادست سدیامچی احداث شود که مسئولان شهرستان برای احداث آن اعتبارات مورد نیاز را در نظر بگیرند.

 

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه از مدیران کل ادارات استان اردبیل خواست تا از ظرفیت‌های نمایندگان برای جذب اعتبارات در اجرای پروژه‌های عمرانی استفاده کنند.

 

 

کریمی افزود: اعتبارات سال گذشته استان اردبیل 331 میلیارد تومان بود که با همت و تلاش نمایندگان استان امسال این اعتبارات به 580 میلیارد تومان افزایش یافت.

 

وی به اجرای آبیاری تحت فشار اشاره کرد و گفت: برای اجرای آبیاری تحت فشار 85 درصد به صورت بلاعوض و مابقی نیز آورده کشاورزان که آنهم به صورت تسهیلات می‌باشد به تصوب رسیده که کشاورزان باید از این فرصت استفاده کنند.

 

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ‏در ادامه از هزینه کرد عوارض ناشی از آبگرم‌های موجود در شهرها و روستاهای استان به خود همان مناطق اشاره کرد و گفت: آبگرم‌هایی که در شهرها و روستاهای استان وجود دارد عوارض ناشی از درآمد این آبگرم‌ها با نظارت فرمانداری‌ها در همان مناطق هزینه خواهند شد.

 

 

در این جلسه مهدی احمدی فرماندار شهرستان نیر هم با اشاره به نیازهای شهرستان خواستار حل مسائل و مشکلات منطقه از جمله در بخش‌های کشاورزی، آب و خاک، راه و کمربندی شهر نیر و دیگر موارد شد.

 

در این جلسه حجت الاسلام میکائیل مقدسی امام جمعه نیر هم با انتقاد از حضور نیافتن مدیران کل دستگاههای ذیربط در جلسه گفت: نمایندگان مجلس باید در رفع مشکلات شهرستان نیر تلاش کنند.

 

وی همچنین از مدیران استانی هم خواست تا توجه اساسی به اجرای پروژه‌های عمرانی و بخش گردشگری شهرستان داشته باشند.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر