تازه ترین مطالب


کد مطلب: 44828
تاریخ انتشار: ي, 1396/05/15 - 23:14
با تکمیل مجتمع آبرسانی شهید محمدزاده؛
بهره مندی 18 روستای شهرستان نیر از آب شرب سالم
نیریمیز: فرمانئدار نیر گفت: با تکمیل مجتمع های آبرسانی شهید محمدزاده شهرستان نیر 18 روستا از نعمت آب شری سالم بهره مند خواهند شد.

به گزارش نیریمیز، فرمانداران نیر و سراب به منظور حل مشکل حقابه دو شهرستان از چشمه کهریز و رودخانه آغلاغان در روستای صندوقلو بازدید کردند.

مهدی احمدی فرماندار شهرستان نیر در این بازدید گفت: مشکل حق آبه روستاهای شهرستان نیر و سراب با همت فرمانداری های دو شهرستان و ادارات ذیربط حل می شود.
 

وی گفت: از رودخانه آغلاغان واقع در روستای صندوقلو 8 روستای شهرستان نیر و سد سرخاب حق آبه برداشت می کنند که شهرستان سراب جهت آبرسانی به روستاهای خود قصد انتقال آب از این رودخانه را دارد.
 

فرماندار شهرستان نیر گفت: برای انجام این کار شهرستان سراب باید طبق مقررات تقسیم آب عمل کرده و اگر موارد قانونی برای انجام این کار داشته باشد با همکاری امور آب هر دو شهرستان می تواند انجام دهد در غیر اینصورت غیرقانونی است.
 

احمدی گفت: امور آب استان های اردبیل و آذربایجان شرقی در مورد این مسئله مدارک خود را ارائه داده و پس از بررسی حق آبه روستاهای این دو شهرستان اعلام می شود.
 

 

فرماندار نیر در ادامه به چشمه آب کهریز هم اشاره کرد و گفت: مجتمع شهید محمدزاده از این چشمه تامین می شود و پس از اتمام این مجتمع 18 روستای شهرستان نیر از نعمت آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.
 

 

وی در ادامه به رفع مشکل حق آبه این چشمه هم قول مساعد داد.
 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر