تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 44895
تاریخ انتشار: چ, 1396/05/25 - 10:00
نیریمیز: معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر به منظور میزبانی شایسته از گردشگران به شکل ویژه ساماندهی می‌شود.

به گزارش نیریمیز، عسگر سنگی بعد از ظهر امروز در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اردبیل اظهار داشت: طرح ساماندهی دو منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر و بروجلوی این شهرستان در مراحل تهیه و تدوین هستند که انتظار می‌رود در اسرع وقت این دو طرح تفصیلی گردشگری جهت ساماندهی به اجرا گذاشته شود که در این زمینه منطقه گردشگری بولاغلار نیز به شکل ویژه‌ای ساماندهی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه منطقه بولاغلار نیر سالانه میزبان خیل عظیم مسافران و گردشگران است، افزود: طرح ساماندهی این منطقه نمونه گردشگری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انتظار می‌رود در آینده نزدیک آغاز شود که دراین زمینه واحدهای پذیرایی، رستوران، شهربازی کودک و بزرگسالان، مسیر پیاده‌روی و مسیر دوچرخه‌سواری در این منطقه گردشگری راه‌اندازی می‌شود.

 

معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: انتظار می‌رود با تکمیل مراحل تهیه و تدوین طرح تفصیلی ساماندهی منطقه نمونه گردشگری بولاغلار و در پی آن اتمام ساماندهی و راه‌اندازی خدمات رفاهی و تفریحی جدیدی در این منطقه میزان مسافران در شهرستان نیر افزایش یابد.

 

سنگی تصریح کرد: طرح منطقه نمونه گردشگری بروجلوی شهرستان نیر هم که قرار است با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساماندهی شود در دست مطالعه است تا هرچه سریعتر به مرحله اجرا برسد که این طرح شامل هتل، رستوران و شهربازی است.

 

وی اظهار کرد: اعتبارات در نظر گرفته برای ساماندهی سایر مناطق گردشگری استان نیز به تبع سالهای گذشته خوب گزارش شده که انتظار می‌رود تا با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بتوانیم این مناطق نمونه گردشگری را به شکل ویژه‌ای ساماندهی کنیم چرا که با افزایش ورود مسافران به اردبیل به تبع درآمد استان نیز افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر