تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 44918
تاریخ انتشار: ش, 1396/05/28 - 09:43
نیریمیز: مهدی احمدی از آمادگی کامل شهرستان نیر برای برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی خبر داد.

به گزارش نیریمیز، مهدی احمدی فرماندار شهرستان نیر در جریان بازید از نصب غرفه های جشنواره گفت: شهرستان نیر برای برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی آماده است.
 

وی گفت: تاکنون 18 استان اعلام آمادگی کردند که در این جشنواره حضور یابند.
 

احمدی گفت: جشنواره از یکم شهریور به مدت 3 روز درمنطقه توریستی بولاغلار نیر برگزار خواهد شد.
 

به گزارش نیریمیز، جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی برای دوازدهمین بار است که با حضور گردشگران و مسافرانی از سراسر استان و حتی میهمانانی از نقاط مختلف کشور در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار برگزار می شود.

 

این جشنواره همواره با استقبال بی‌نظیر هموطنان روبه‌رو شده و در این آیین بیش از 50 نوع آش های سنتی و محلی تدارک دیده می‌شود و آشپزان متبحر و بانوان مبتکر در یک رقابت تنگاتنگ به هنرنمایی پرداخته و با پخت آش هایی خوشمزه علاقه مندان را به منطقه می کشانند.

 

در پایان این رقابت آش‌های پخته شده توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و از بین آش‌های پخته شده بهترین آش از نظر کیفیت، طعم و همچنین مقبولیت عموم هموطنان انتخاب شده و آشپز آن مورد تجلیل قرار می‌گیرد.
 

 

در این جشنواره علاوه بر پخت آش های سنتی با برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، ورزشی، بازی‌های بومی و محلی، برنامه‌های آوازخوانی و ترانه‌خوانی شاد و مفرح سعی می‌شود فضای جذاب برای عموم هموطنان فراهم آید.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر