تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 45507
تاریخ انتشار: د, 1396/06/27 - 09:19
نیریمیز: با قطع بیرحمانه درختان سطح شهر نیر، رنگ سبز شهر در سایه سکوت مسئولان و دوستداران طبیعت رنگ می بازد.

به گزارش نیریمیز، بدون تردید هر رهگذری که یک بار از داخل شهر نیر عبور کند و مسیرش به بولاغلار نیر بیفتد و دمی در سایه سار درختان سرسبز و خنکای چشمه های بهشتی آن بیاساید زبان به اعتراف در وصف زیبایی شهر نیر خواهد گشود.

اما سوال اینجاست آیا این زیبایی ثمره تلاش مردم و مسئولان شهر بوده است؟ آیا مبلمان و ساختار مدرن و منظم این زیبایی را به شهر نیر داده است؟ آری پاسخ همگان منفی است زیبایی شهر نیر زیبایی خدادای است زیبایی نیر به زیبایی طبیعت بکر و درختان سرسبز آن است اما ما مردم و مسئولان شهر با این زیبایی شهر چه می کنیم؟ نیر وطن و همه داشته های ماست اما ما به جای تلاش برای آبادانی و زیباسازی هرچه بیشتر آن تیشه برداشته و به ریشه خود می زنیم.

قطع بیرحمانه درختان سطح شهر که بی شک عمده زیبایی شهر نیر بدان مدیون است مسئله ای نیست که به آسانی بتوان از کنار آن گذشت چرا که شهر نیر و شهرستان نیر نه کارخانجات قابل توجهی دارد و نه کشاورزی مدرن و پیشرفته ای و نه امیدی به صنعتی شدن و داشتن زمین های کشاورزی یکپارچه و آبیاری قطره ای و ... وجود دارد فلذا تنها راه نجات شهرستان نیر از این بن بست، توجه و تمرکز بر روی صنعت توریسم و گردشگری شهرستان است و صدالبته لازمه داشتن و بهره مندی از چنین صنعتی داشتن پتانسیل های گردشگری به عنوان یک پایه و اساس و همچنین امکانات و هتل ها و شهربازی و ... به عنوان مکمل و جاذب برای جذب توریست است.

 و اما ما مردم نیر با خود و داشته هایمان چه می کنیم؟ بیرحمانه درختان شهر را قطع می کنیم و اگر کسی معترض شود صدها توجیه و بهانه می آوریم درخت خودمان است به کسی چه و می شود داستان همان قایقی که هر کس میخی به دست گرفته و در گوشه ای مشغول سوراخ کردن قایق و وقتی کسی معترض می شود می گوییم جای خودمان است و این چنین می شود داستان شهری که به جای پیشرفت و توسعه عقبگرد می کند و روز به روز از جمعیت آن کاسته می شود.

پس چه نیکوست به خود بیاییم قدر داشته هایمان را بدانیم و به بهانه های مختلف سرسبزی و زیبایی را از شهر خود نگیریم...

 

 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر