تازه ترین مطالب


کد مطلب: 45761
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/12 - 08:04
نیریمیز: زائر اولی های امام رضا علیه السلام در قالب کاروان طرح مهر درخشان رضوی از شهرستان نیر عازم زیارت مشهد مقدس شدند.

به گزارش نیریمیز، حجت الاسلام احد احدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیر با اشاره به اجرای طرح مهر درخشان رضوی، گفت: برنامه این طرح بر اساس توافق بین سازمان بسیج مستضعفین و آستان قدس رضوی تنظیم شده است تا امسال حجم زیادی از زوار به زیارت حضرت ثامن‌الحجج امام رضا (ع) مشرف شوند.

 

وی افزود: هماهنگی لازم انجام‌ شده است و زائرین بار اولی که توفیق زیارت ثامن‌الحجج امام رضا(ع) حاصل نشده است، به زیارت امام هشتم بروند.

 

حجت الاسلام احد احدی افزود: متنعم شدن از غذای متبرک حضرت رضا(ع) و شرکت در ویژه برنامه های فرهنگی حرم مطهر رضوی از جمله خدماتی است که آستان قدس رضوی به این کاروان ها ارائه می دهد.

 

وی افزود: گفت: یکی از موهبت‌های بزرگی که خداوند در حق ایرانیان روا داشته و با این نعمت بر سر آن‌ها منت گذاشته، قرار گرفتن حرم مطهر امام رضا (ع) در داخل خاک ایران است.
 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیر ادامه داد: زیارت امام هشتم (ع) از گذشته به‌عنوان آرزویی برای مؤمنان مطرح بوده است و یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در حضور زائران در حرم مطهر آن حضرت، طلبیدن ایشان است به‌گونه‌ای که اگر امام رضا (ع) شخصی را بطلبد، خداوند شرایط را به‌گونه‌ای ساماندهی می‌کند که همه عوامل دست به دست هم بدهند تا آن فرد راهی مشهد مقدس بشود.
 

حجت الاسلام احدی اظهار کرد: در خصوص زیارت امام رضا (ع) سخنان بسیاری از سوی دیگر امامان معصوم (ع) نیز صورت گرفته و حتی خود امام هشتم (ع) در یکی از صحبت‌های خود فرموده‌اند: «به شیعیان من بگو زیارت من به اندازه هزار حج پاداش دارد».

 

وی افزود: یکی از مهمترین تاثیرات زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آمرزش گناهان است به گونه‌ای که وقتی یک انسان از روی اخلاص امام هشتم (ع) را زیارت کند، علاوه بر ارزش‌ها و فضیلت‌هایی که از این راه به دست می آورد، از امتیازهای ویژه‌ای مانند بخشش و آمرزیده شدن گناهان برخوردار می‌شود.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر