تازه ترین مطالب


کد مطلب: 45914
تاریخ انتشار: پ, 1396/07/20 - 10:37
نیریمیز:دومین قسمت از «کافه‌تعطیلات» ما، یک راهنمای جمع و جور هفتگی است برای یک حال خوب آخر هفته‌ای.

به گزارش نیریمیز،صبح پنجشنبه، درست نقطه مقابل صبح شنبه است. صبحی بدون زنگ ساعت و استرس دیر رسیدن. صبحی آرام که با دویدن نور خورشید زیر پلک‌های خواب‌زده آغاز می‌شود و به یک لذت گذرا و شیرین چشمک می‌زند. خیلی‌ها تمام هفته را به شوق همین صبح خمار و خوش می‌گذرانند و برای دو روز آخر هفه، از همان اولش برنامه ریزی می‌کنند. دومین قسمت از «کافه‌تعطیلات» ما، یک راهنمای جمع و جور هفتگی است برای یک حال خوب آخر هفته‌ای.

کتاب هفته:راه نیرنگ
 

رخ به رخ با مامور موساد

  • رضا حیدری

اگر از آن دسته خوانندگان هستند که در لابه لای صفحات کتاب به دنبال هیجانید، و روحیه ماجراجویی دارید کتاب «راه نیرنگ» همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. این کتاب شرح واقعی عملیات‌ها و جاسوسی‌های مامور «موساد» با نام مستعار «ویکتور استروفسکی» است. اطلاعات جذابی از شرح ماموریت ها، آموزش‌های جاسوسی و البته ترورهای این سازمان به شما می‌دهد.

وی در این کتاب تشریح می‌کند که چگونه با اجیر کردن راننده و محافظ «یاسر عرفات» او را تعقیب، مراقبت و از سازمان آزادی بخش فلسطین جاسوسی می‎کرده اند. از ماجرای گروگان‌های امریکایی در سوریه پرده بر می‌دارد و اشاره می‌کند چگونه موساد اطلاعات محل نگه داری گروگان‌های امریکایی را به مقامات آنان تحویل نداده تا زمینه رسوایی مک فارلین به وجود آید.
 

پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!
 

هم چنین مداخلات موساد در سایر کشور‌ها و تعلیم و تسلیح گروه‌های یهودی در امریکا، اروپا و امریکایی جنوبی تحت عنوان واحد‌های «دفاع از خود»، مداخلات موساد در بازارهای بین المللی مواد مخدر برای تامین هزینه‌های خود و اینکه چگونه این سازمان به یک غول کوچک فاقد کنترلی تبدیل شده است.

کتاب «راه نیرنگ» قلم بسیار روانی دارد و توسط انتشارات روزنامه اطلاعات چاپ و توزیع شده است. ترجمه فارسی آن به زیبایی تمام، توسط «محسن اشرفی» صورت گرفته. قیمت این کتاب در حال حاضر ۹۰۰۰ تومان است که برای گذراندن یک آخر هفته جذاب با یک کتاب معمایی، معقول به نظر می‌رسد.

 

پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!
فیلم هفته: ارقام پنهان (Hidden Figures)
این کاستنرِ دوست‌داشتنی
  •  محمد آزادی

کوین کاستنر بازیگری دوست‌داشتنی است؛ حتی حالا که در هفتمین دهه‌ی زندگی حسابی کُرک و پرش ریخته و کم‌کار شده است. استاد این بار در Hidden Figures نقش یک مدیر ارشد ناسا را بازی می‌کند که می‌کوشد در کوران جنگ سرد و رقابت با شوروی، اولین انسان‌ها را راهی آسمان کند. ماجرای فیلم، اما نه روی آسمان، بلکه در راهروهای تو در توی ناسا روایت می‌شود. جایی که سه دختر رنگین‌پوست تازه‌کار می‌کوشند علاوه بر سختی‌های کار، نگاه‌های متفاوت اطرافیانشان را درباره جنسیت و توانایی‌هایشان عوض کنند. Hidden Figures یا ارقام پنهان از پُرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه ۲۰۱۶ شناخته شد و برای سه رشته بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش مکمل زن نامزد اسکار بود.

پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!
 

پیشنهاد آخر هفته‌ی ما، اما تماشای آن با دوبله‌ی فارسی است. از این پیوند: yon.ir/ ۹FMsz می‌توانید نسخه فارسی فیلم را با صدای صداپیشگان معروف فارسی مثل افشین ذی‌نوری و خسرو خسروشاهی دریافت کنید. یک آخر هفته جذاب با تماشای یک فیلم روز، به شما چشمک می‌زند.

 
پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!

 

کانال هفته: صدکلمه
مختصر و مفید
  •  محمد توانگر

تلگرام پر شده از کانال‌هایی که ادعا می‌کنند تحلیل‌هایی ناب، بکر و دست اول به مخاطبین‌شان ارائه می‌کنند. گذشته از پدیده «کانال‌های شخصی» و موج تحلیل‌هایی که کارشناسان مسائل فرهنگی-اجتماعی-سیاسی و همه‌چیز به خورد مخاطبین‌شان می‌دهند؛ رصد همزمان همه این تحلیل‌ها برای یک کاربر کنجکاو تقریباً غیرممکن است. 

 
پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!
 
«صدکلمه»، اما تلاشی است برای جمع و جور کرد گلچینی از تحلیل‌ها و نظرات صاحب‌نظران در فضای تلگرام. محتوای این کانال شامل تحلیل‌های کوتاه، توئیت‌های خاص و کلیپ‌های مختصر است که دید خوبی درباره مسائل روز سیاسی و اجتماعی به مخاطبش می‌دهد. صدکلمه، کانالی است که می‌توانید با خیال راحت از حالت «بی‌صدا» خارجش کنید و از پست‌های کوتاه و مفیدش لذت ببرید. این آخر هفته، می‌تواند وقت خوبی برای شروع عضویت‌تان در یک کانال مختصر و مفید خبری-تحلیلی باشد. @sad_kalame را به خاطر بسپارید.
پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!

اپلیکیشن هفته: مکتب‌خونه

تجربه یک کلاس «فجازی»
 
  • محمدصالح سلطانی

دیگر دورانی که شکست در کنکور و جاماندن از دانشگاه‌های معتبر به معنای از دست دادن کلاس‌های اساتید برجسته بود گذشته. «مکتب‌خونه» که سایت به روزی هم دارد، در حال جمع‌آوری یک آرشیو تصویری جامع از کلاس‌های اساتید برجسته دانشگاه‌هایی مثل شریف، تهران و امیرکبیر است. با دانلود اپلیکیشن از کافه‌بازار و  ورود به اپلیکیشن مکتب‌خونه، می‌توانید به دسته‌بندی موضوعی درس‌ها دسترسی پیدا کنید و با انتخاب درس مورد نظرتان، یک دور کامل تدریس آن را با دو کیفیت خوب و متوسط تماشا کنید. 

 
 
پیشنهادهایی برای یک آخر هفته لذت‌بخش/ از مامور موساد تا یک کلاس فجازی!
 
 
مکتب‌خونه در درجه اول برای دانشجویان، خاصه دانشجویان فنی و مهندسی جذاب است و در درجه بعدی، برای همه آن‌هایی که دوست دارند برای یک بار هم که شده، پای درس و کلاس دانشگاه‌های معتبر بنشینند و از حضور مجازی در یک کلاس درس حقیقی استفاده کنند. آخر هفته‌ها شاید زمان خوبی برای باز کردن مکتب‌خونه و تماشای یک درس از میان دروسش باشد. درسی که این بار با علاقه، «انتخاب» شده.

منبع: snn

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر