تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 46237
تاریخ انتشار: ش, 1396/08/13 - 11:32
نیریمیز: مراسم یوم الله ۱۳ آبان با حضور گسترده دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم شهرستان نیر برگزار شد.

به گزارش نیریمیز، هم زمان با سراسر کشور راهپیمایی یوم الله 13 آبان با حضور گسترده دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم نیر از مقابل میدان بسیج آغاز شد و راهپیمایان پس از عبور از خیابان اصلی شهر در مقابل بانک ملی تجمع کردند.

 

راهپیمایان در حالی که پلاکارد های مرگ بر آمریکا را در دست داشتند و همچنین پرچم‌های سه رنگ کشورمان را حمل می‌کردند، با فریادهای مرگ بر آمریکا، جنایت ها و خیانت های  این کشور را در حق ملت ایران محکوم کردند.

 

حجت الاسلام مقدسی در این مراسم با بیان اینکه روحیه استکبارستیزی در انقلاب اسلامی و حاکمیت نظام ارزشی کشورمان هیچ وقت به بایگانی نرفته و فراموش نمی‌شود، گفت: ما در طریق مکتب حسینی و حمایت از مظلومان جهان همواره در صحنه حاضر بوده و انقلابمان را متعلق به همه مستضعفان و آزادی‌خواهان می‌دانیم.

 

 امام جمعه نیر با قدردانی از حضور پرشور دانش آموزان و دانشجویان و اقشار مختلف مردم گفت: استکباران دنیا چشمشان را بازکنند و ببینند که ملت ایران همواره پشتیبان نظام و انقلاب خود هستند و یاوه گویی های آنها نمیتواند خدشه ای به این نظام و انقلاب وارد سازد.

 

وی افزود: دانش آموزان بسیجی در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی نشان دادند که همواره در شکل گیری جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی را ایفا کرده اند و با دادن شهدای زیاد دراین راه درخت انقلاب را تنومند کردند.

 

امروز 13 آبان روز ملی استکبار ستیزی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، روز دانش آموز و تبعید امام راحل به ترکیه خاطر اعتراض به مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی است.

 

13 آبان 58 دانشجویان پیرو خط امام و مردم ایران با ورود به سفارت آمریکا در خیابان طالقانی، این لانه جاسوسی را تسخیر کرده و جاسوسان حاضر در آن را به گروگان گرفتند.

 

همچنین پیش از این اتفاق و در در 13 آبان 1357 دانش‌آموزان تهرانی که در اعتراض به حکومت و جنایات پهلوی در دانشگاه تهران تجمع کرده بودند، به خاک و خون کشیده شدند.

 

امام راحل نیز در 13 آبان سال 1343 به علت اعتراض به حکومت پهلوی و مصوبه کاپیتولاسیون آمریکایی به کشور ترکیه تبعید شد.

 

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر