تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 46270
تاریخ انتشار: س, 1396/08/16 - 09:00
نیریمیز: مدیرکل امور روستایی استانداری اردبیل گفت: طی سه سال گذشته برای اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی 21 میلیارد ریال اعتبار به دهیاری‌های استان اردبیل اختصاص یافته است.

به گزارش نیریمیز، اکبر طوبی امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیر که در محل دفتر امور روستایی در استانداری تشکیل شده اظهار کرد: طی سه سال گذشته برای  873 دهیاری استان اردبیل اعتباری بالغ بر 110 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی اختصاص یافته که سهم شهرستان نیر از این مبلغ 2 میلیارد و 100 میلیون تومان است.

 

وی گفت: تاکنون برای دهیاری‌های شهرستان نیر طی سه سال گذشته 18 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین اختصاص یافته که ارزش این ماشین آلات یک میلیارد تومان می‌باشد.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری اردبیل از اختصاص اعتبار برای اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی در روستاهای شهرستان نیر خبر داد و گفت: از محل بند(و) تبصره 6 قانون سالجاری برای پروژه‌های عمرانی و خدماتی برای 10 روستای شهرستان نیر اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان اختصاص یافته و همچنین از محل اعتبارات جرائم راهنمایی و رانندگی چراغ چشمک زن و چراغ روشنایی معابر بزودی تحویل دهیاری‌های واجد شرایط داده خواهد شد.

 

طوبی در ادامه از اختصاص تسهیلات بانکی در راستای محرومیت زدایی در روستاهای استان خبر داد و گفت: در راستای محرومیت زدایی و توسعه روستاها، تفاهم نامه‌ای بین بانک ذیربط انعقاد شده که با سود 8 درصدی و بازپرداخت 6 ساله به متقاضیان داده می‌شود.

 

وی تصریح کرد: از محل تفاهم نامه با بانک سینا به 18 طرح درقالب گردشگری، جایگاه سوخت، پرورش ماهی، شن و ماسه، سیلو و تولید کود سوپر فسفات با اشتغالزایی 208 نفر و با اعتبار 16 میلیارد و 600 میلیون تومان مصوب و دراختیار مجریان طرح قرار گرفته است.

 

یاور گنجی بخشدار مرکزی نیر هم با ارائه گزارشی از عملکرد دهیاری‌های بخش مرکزی خواستار تخصیص اعتبار مورد نیاز به دهیاری‌های این بخش جهت اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی شد.

 

وی از اجرای طرح تفکیک زباله در روستاهای این بخش خبر داد و گفت: با همکاری دهیاری روستای دوشانلو طرح تفکیک زباله از مبدا، ایجاد پارک و  احداث ساختمان دهیاری انجام خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر