پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 46327
تاریخ انتشار: ي, 1396/08/21 - 10:24
نیریمیز: مراسم افتتاح چهارمین المپیاد درون مدرسه ای در نیر برگزار شد.

به گزارش نیریمیز، آیین افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در هنرستان دخترانه بهار نیر با حضور انتظاری مدیر آموزش و پرورش نیر برگزار شد.

 

انتظاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیر در این مراسم با قدردانی از عوامل اجرایی این طرح در مدارس شهرستان اظهار داشت: در این طرح دانش آموزان علاقمند به تربیت بدنی و ورزش، در مسابقات درون کلاسی و مدرسه ای شرکت کرده و با حضور در این طرح به عنوان یک برنامه مکمل ورزشی با هدف افزایش میزان فعالیت های ورزشی و ایجاد فرصتی برای حضور گروهی و یادگیری مهارت های اجتماعی، مشارکت می کنند.

 

مدیر آموزش و پرورش نیر افزود: هدف المپیاد ورزشی در مدارس ایجاد شور و نشاط سالم در بین دانش آموزان بوده و آموزش و پرورش در صدد این است که برنامه های آموزشی و تربیتی برای همه ساعت های تربیتی ارایه کند و از تربیت یک بعدی دانش آموزان جلوگیری کند.

 

وی مشارکت پذیری و شناسایی استعداد های ورزشی دانش آموزان یکی از اهداف برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای بوده و این المپیاد در بالا بردن سطح آمادگی جسمانی دانش آموزان و ایجاد انگیزه و افزایش گرایش دانش آموزان به مدرسه و ورزش مثمر ثمر واقع شود.

 

 انتظاری گفت: برگزاری المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای یکی از رویکردهای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بوده و با برگزاری این المپیاد ها دانش آموزان ضمن گذراندن لحظات شاد و با نشاط و ارتقای مهارت ورزشی، تجربیات و مهارت های فراوانی را کسب می کنند.

 

وی افزود: بهره گیری از مشارکت و همیاری داوطلبانه از جمله ظرفیت هایی است است که می تواند در فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی دارای نقش بیاد ماندنی و قابل توجه باشد.

 

مدیر آموزش و پرورش نیر مدرسه محور نمودن فعالیتهای تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی، مشارکت محور نمودن فعالیت ها، ظرفیت شناسی و بهره مندی حداکثری از ظرفیت های درون و بیرون آموزش و پرورش، اخلاق محور نمودن فعالیت های تربیت بدنی و ورزش مداری و تقویت هویت ملی اسلامی دانش آموزان، تعمیم و فراگیر نمودن فعالیت های تربیت بدنی و ورزش مداری را بخشی از رویکردهای المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای عنوان کرد.

 

اجرای ویژه برنامه های مختلف ورزشی از سوی دانش آموزان ، اهدای جوایز ، مراسم کیک بری بخش هایی از برنامه هایی بود که در این مراسم توسط دانش آموزان این مدرسه اجرا شد.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر