پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 46342
تاریخ انتشار: د, 1396/08/22 - 08:36
نیریمیز:پژو ۳۰۱ توسط ایران خودرو، به کشور وارد می‌شود. قیمت‌گذاری عجیب ۳۰۱ منجر به افت بیش از ۱۰ میلیون تومانی نسخه صفر کیلومترش در بازار آزاد شده است!

به گزارش نیریمیز،ایران خودرو ماه‌هاست در کنار مونتاژ خودرو، دست به واردات مدل‌ها‌ی مختلف پژو زده است تا با هر ابزاری که شده، ترازهای تجاری خود را مثبت کند و با نمایش‌های رنگارنگ، ظاهراً خود را نزد افکار عمومی دست پر نشان دهد. واردات پژو ۳۰۱ با مدل ۲۰۱۶ توسط ایران خودرو با انتقاداتی از سوی کارشناسان حوزه صنعت رو به رو شد. ایران خودرو که مدعی است مونتاز این گربه‌سان تازه از راه رسیده فرانسوی را به زودی آغاز می‌کند، چهره قدیمی ۳۰۱ را با قیمت بسیار بالایی به فروش رسانده است. 

 
پژو ۳۰۱ در بازار چند؟
۳۰۱ که قرار بود جایگزین پژو ۴۰۵ شود، با موتور ۱۶۰۰ سی‌سی، گیربکس ۶ سرعته و چهره قدیمی از سوی ایران خودرو ۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. تحرکات بازار آزاد نشان دهنده عدم استقبال مردم در بازه قیمتی نزدیک به ۱۰۰ میلیون از ۳۰۱ است، به نحوی که در کف بازار نسخه ۲۰۱۶ پلاک شده پژو ۳۰۱ تا ۸۳ میلیون هم به فروش می‌رسد. به نظر می‌رسد امکان کاهش قیمت نسخه مونتاژی ایران خودرو به پایین‌تر از قیمت فعلی بازار نیز کاملا فراهم است.
 
پژو ۳۰۱ وارداتی ایران خودرو، ۱۰ میلیون زیر قیمت کارخانه!/ شیر گران و وارداتی ایران خودرو بازار ندارد
 
چهره قدیمی، موتور نه چندان قوی، امکانات پایین، جا نیفتادن در بازار و واردات از سوی کمپانی خودروساز داخلی، مردم را مجاب کرده است با داشتن ۱۰۰ میلیون تومان به گزینه‌های موازی بازار نظیر هیوندای اکسنت، کیا ریو و حتی کیا سراتو جدی‌تر فکر کنند.
 
ایران خودرو مدعی شده در روزهای آتی مونتاز پژو ۳۰۱ را آغاز می‌کند. گروه اقتصادی امیدوار است، ضمن انتقال تکنولوژی، چهره جدید پژو ۳۰۱ با تیراژ بالای تولید برای تدمین نیاز بازار و صد البته قیمت‌گذاری مناسب روانه بازار شود تا لااقل جایگزین پژو ۴۰۵ با ۳ برابر قیمت، روانه بازار نشود. چنین قیمت‌گذاری‌هایی ایران خودرو و سایپا را مجاب می‌کند با جدیت تولید پژو ۴۰۵  و پراید را دنبال کنند چرا که رقیبی از نظر قیمتی برایش نتراشیده‌اند.

منبع: snn

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

ارسال نظر