تازه ترین مطالب


کد مطلب: 44621
تاریخ انتشار: پ, 1396/04/22 - 07:29
شهردار بومی یک رویاست یا واقعیتی مجازی!؟

روزهای تابستانی را گاهی گرم و گاهی سرد، پشت سر هم در حال سپری کردن هستیم، روزهای حساسی که هر چند در سکوت فرو رفته ایم و دیگر مانند گذشته نیستیم ولی مسئله ای مهم و حیاتی در تصمیمات شهری درحال وقوع است.
 

پس از انتخابات شوراها و مشخص شدن منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، حال مردم در راستای اجرای بند 1 ماده 71 قانون وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر، منتظر انتخاب شهردار می باشند. سوالی که ذهن مردم شهر را به خود درگیر کرده و دغدغه فکری مردمان این شهر شده است، موضوع انتخاب شهردار و فردی که سکان هدایت مدیریت شهر را برعهده خواهد گرفت، می باشد.
 
با نگاهی به خواست و برآیند افکار عمومی شهر متوجه میشویم که تمایل به حضور شهردار بومی با عنایت به پتانسیلها، ظرفیتها و استعدادهای موجود در شهر نیر بسیار فزونی یافته و شهرستان نیر مخصوصاً در سالهای اخیر، هم از لحاظ تربیت نیروی جوان و تحصیلکرده و هم از جهت پرورش مدیران با تجربه اداری، رشدی قابل توجه یافته است.
 
مهمتر اینکه با توجه به سخنرانی های تبلیغاتی منتخبین شورای شهر که همگی به اتفاق، استفاده از نیروهای کارآمد بومی را نه تنها در راس مدیریت شهر بلکه در دیگر پستهای اداری شهر نیر را جزو برنامه های کاری خود پیشنهاد کرده اند و از طرفی عدم حضور شهردار بومی و کارآمد به روشنی در سالهای گذشته به یکی از نقاط ضعف شورای گذشته تبدیل شده است.
 
مدیر و کلید داری که همگان متفقاً به بومی بودن آن تاکید داشته اند و اکنون به یک خواسته عمومی تبدیل شده است و این خواسته کار اعضای شورای جدید  را با  چالشی منطقی روبرو ساخته است.
 
هرچند قوانین خاصی در این خصوص وجود دارد ولی اینکه گفته شود در شهرستان نیر افراد واجد شرایط برای تصدی عنوان شهردار نیست تقریبا شعار قدیمی و سوخته ای است!
 

اگر از لابه لای جمعیت مهاجر و ساکن در شهرمان و روستاهای اطراف تفقدی نماییم، قطعاً افراد مناسب بومی را برای این منصب مهم خواهیم یافت، افرادی که گاها لیاقت بیشتری هم دارند.
 
در همین راستا یکی از موارد مهم و اساسی دیگر  در خصوص پست شهردار استفاده از مدیریت جوان و کارآمد و لایق می باشد که خوشبختانه در نقاط مختلف کشور نتیجه بخش بوده و در سایر شهرها نیز به دنبال جوانگرایی نیروها هستند.

فارغ از حساسیتی که در خصوص جوانان و ستیز با آنها شکل گرفته است، در بیشتر مناطق مدیریت بومی و جوانگرایی در حال شکل گیری و رشد معقول بوده است.
 
امیدواریم در شهر کوچک نیر، نیز که تمدن و فرهنگ کهن و غنی را در سینه خود دارد، این مورد بیش از پیش فزونی یافته و نظری هر چند کوتاه به جوانان لایق، شایسته و متخصص نیز باشد.
 
با همه این تفاسیر استفاده از نیروهای بومی، تحصیلکرده و توانمند با سابقه مدیریتی مشخص به یکی از مطالبات عمومی و اساسی شهروندان در نیر تبدیل شده و انتظار می رود که منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر با درایت و کیاست، در راستای تامین منافع جمعی به دور از حب و بغض های قومی، طایفه ای و منافع شخصی با انتخاب فردی اصلح بتوانند هم به خواست عموم شهروندان و هم به وعده خود در دوران تبلیغات انتخاباتی جامعه عمل پوشانیده و هم با تقویت روحیه خودباوری در بین مردم و جوانان شهر در جهت پرورش استعدادهای موجود قدم بردارند تا در آینده شاهد حضور جوانان توانمند در عرصه های مدیریتی شهر، استان و حتی کشور باشیم.
 
یاداشت از ممتاز علیزاده
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

در صورت موافقت دکتر هاتف حاضری گزینه ای موفق برای این سمت خواهد بود
ارسال نظر