تازه ترین مطالب


کد مطلب: 44751
تاریخ انتشار: پ, 1396/05/05 - 11:32
به بهانه سفر وزیر بهداشت به استان اردبیل؛
احداث بیمارستان مطالبه مردم شهرستان نیر
شهرستان نیر با 100 روستای محروم، از امکانات بهداشتی مناسبی برخوردار نیست و فاقد بیمارستان است.

به گزارش نیریمیز، شهرستان نیر با 100 روستای محروم از امکانات بهداشتی مناسبی برخوردار نیست و هم اکنون مراکز درمانی با امکانات محدود پوشش دهی وضعیت درمانی این منطقه را بر عهده دارند و احداث بیمارستان یکی از ضروریات این شهرستان است.

فاصله مرکز شهرستان تا اردبیل 30 کیلومتر و تا سراب 40 کیلومتر است ولی این منطقه از زیرساخت های مناسب بهداشت و درمان محروم است و مردم این دیار با مشکلات فراوانی در این زمینه دست و پنجه نرم می کنند.

 

نبود امکانات بهداشتی و درمانی در شهرستان نیر از یک سو و عدم ارائه خدمات تخصصی درمانی از سوی دیگر سبب بروز مشکلاتی برای مردم این شهرستان محروم شده و مردم مجبورند برای ادامه درمان بیماری های خود به مرکز استان مراجعه کنند.

 

این شهرستان به دلیل بیکاری، فقر، نبود کارخانه ها و صنایع تولیدی مختلف، عدم بهره وری تولید صنعتی و کشاورزی و عدم استقبال سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در بخش تولید و اشتغال زایی از شهرستان های کمتر توسعه یافته استان اردبیل است و مردم نجیب آن برای دسترسی به امکانات ساده پزشکی از جمله سونوگرافی مجبور با تحمل هزینه به اردبیل تردد کنند.
 

لذا با توجه به شرایط موجود از وزیر بهداشت که برای افتتاح طرح ها و پروژه های بهداشتی به استان اردبیل سفر کرده اند انتظار می رود شهرستان نیر را تافته جدا بافته مپندارند و با احداث بیمارستان در منطقه در کاستن آلام مردم  نیر گامی بردارند.

ارسال نظر