تازه ترین مطالب


کد مطلب: 45225
تاریخ انتشار: د, 1396/06/13 - 10:08
نیریمیز: علیرغم ثبت رسمی شرکت توسعه و عمران شهرستان نیر متاسفانه تحرک و پویایی چندانی از این نهاد مردمی دیده نمی شود و بیم آن می رود این تعاونی نیز به سرنوشت دیگر تعاونی ها دچار شود.

به گزارش نیریمیز، بدون تردید شهرستان نیر جزء مناطق مستعد استان اردیبل و دارای قابلیت های ویژه اعم از نیروی انسانی، منابع طبیعی و مناطق گردشگری است و پیشینه تاریخی درخشان آن با توجه به وجود آثار باستانی تاریخی قابل کتمان نیست اما آنچه که در این میان باعث تعجب همگان از خود مردم شهرستان گرفته تا مسافرین و گردشگران شده است عدم پیشرفت و توسعه قابل توجه شهرستان در قیاس با سایر مناطق استان می باشد. البته برای این امر دلایل و استدلال های مختلفی بیان می شود که هر یک می تواند موضوع تحقیق و بررسی علمی باشد لیکن آنچه که بهانه نگارش این متن شده است وجود یک نقطه عطف و وقوع اتفاقی مبارک و میمون در شهرستان بود که همگان را به ایجاد تحولی هرچند کوچک در وضعیت نیر امیدوار می کرد.
 
گفته می شود زمزمه ایجاد تعاونی توسعه و عمران شهرستان نیر ابتدا در محفل خصوصی تعدادی از دلسوزان شهرستان مطرح و پس از بررسی های ابتدایی اقدام به اطلاع رسانی در سطح شهرستان و انجام اقدامات اولیه گردید و هرچند روند عضوگیری و برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره طولانی و فرسایشی بود اما در هر حال در تاریخ 96/05/01 شرکت توسعه و عمران شهرستان نیر به صورت رسمی در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور ثبت گردید.
 
اما بی شک ثبت شرکت ابتدای راهی طولانی و پرتلاطم بود و ادامه راه همتی بزرگ و اتحاد همه مردم شهرستان را می طلبد و متاسفانه با توجه به شواهد و قرائن شرکت توسعه و عمران شهرستان نیر در همین ابتدای راه دچار رکود و سکون شده و هیجان های اولیه فروکش کرده است و خبری از جنب و جوش ها و تحرکات قبل از ثبت شرکت نیست و این در حالی است که با توجه به اقلیم شهرستان و فصل کاری محدود و فرا رسیدن فصل سرما عملاً انجام هرکار عمرانی و اجرای هر پروژه تولیدی با مشکل مواجه می شود و در کنار آن امید مردم شهرستان به این شرکت به یاس تبدیل می شود. 
 
مدیر عامل و هیات مدیره این نهاد مردمی مطمئناً به خوبی آگاهند که خناثان و منفعت طلبان در کمین نشسته اند تا با هر لطایف الحیل بذر ناامیدی در دل مردم و به خصوص سهامداران این شرکت بکارند و حرف خود را که "ما می دانستیم نمی شود" به کرسی بنشانند.
 
البته مردم شهرستان نیر و سهامداران، شرایط موجود و تنگناهای کارهای اداری را درک می کنند اما زمزمه خناثان و همچنین موفقیت های نسبی شرکت های تعاونی مشابه در شهرهای همجوار ممکن است آنها را نسبت به موفقیت این شرکت دچار تردید نماید. لذا به نظر می رسد تزریق انرژی بیشتر به اعضاء و تحلیل وضعیت موجود و مشکلات پیش رو از جمله مشكلات مالي و اقتصادي، ضعف حمايت دولت، اشتغال اعضاي تعاوني درجاي ديگر، نبود انگيزه كافي براي فعاليت، وجود اختلاف نظر وسليقه بين اعضا می تواند در تحرک و پویایی بیشتر این تعاونی موثر باشد.
 
در پایان توصیه می شود تهیه طـرح تـوجيهي، استفاده از مشاوران داراي صلاحيت ، تشكيل منظم جلسـات هيئـت مـديره و بسترسازی برای ورود به فعالیت های اقتصادی در دستور کار قرار گیرد تا هم بتوان به افزایش درآمد مردم و سهامداران کمک کرد و هم سهمی هرچند کوچک در اشتغال جوانان شهرستان داشت.
نویسنده: م.ن
انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
 

دیدگاه‌ها

نویسنده محترم اظهار داشته اند که در شهرستانهای همجوار شرکت مشابه کارهای زیادی کرده است ولی جهت اطلاع: شرکت توسعه و عمران نیر اولین در شمال غربی کشور است!!!!!! برای قضاوت هنوز خیلی زود است نویسنده محترم م ن شما نیریها فقط ساز مخالف می زنید و همین عامل هم علت عقب ماندگی نیر است

دوست عزیز من با یادداشت فوق کاری ندارم ولی شرکت توسعه و عمران در سرعین قبل نیر تشکیل شده و کارخانه تولید نان فانتزی زدن. قبل اظهار نظر یک بررسی کوچولو در اینترنت میتونه شمارو از اشتباه در بیان نجات بده
ارسال نظر