تازه ترین مطالب


کد مطلب: 45905
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/19 - 16:03
نیریمیز: بلاتکلیفی مدیریت عالی استان و تاخیر در انتخاب و معرفی استاندار جدید اردبیل لطمات جبران ناپذیری به منافع و مصالح استان و مردم وارد می‌کند.

نیریمیز، چشم ها به جلسه امروز هیئت دولت دوخته شده بود تا شاید پس از خداحافظی خدابخش از استانداری اردبیل سکاندار جدید استان اردبیل معرفی شود اما استاندار چهار استان دیگر معرفی شدند و باز خبری از استاندار اردبیل نشد و به نظر می رسد سناریوی معرفی استاندار اردبیل از سوی وزارت کشور همچنان ادامه دارد.

به نظر می رسد تعدد مراکز تصمیم‌گیری در استان و تنوع سلایق جریان‌ها، گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی اردبیل و همچنین عدم قاطعیت در این موضوع از دلایل تاخیر در تعیین استاندار می باشد.

اما آنچه که مسلم است این تعلل به هر دلیلی که باشد از وسواس سیاسی گرفته تا وجود گزینه های گوناگون به نفع هیچ کس و به خصوص خود دولت نخواهد بود چرا که بلاتکلیفی مدیریت استان لطمات جبران ناپذیری بر منافع و مصالح استان و مردم وارد می‌کند و به نوعی مجموعه ادارات و سیستم دولتی در استان با نوعی سکون مواجه می شود فلذا لازم است وزارت کشور در این خصوص سریعاً تصمیم‌گیری کند و از هر کسی که به عنوان استاندار تعیین می‌کند حمایت قاطع داشته باشد.

یقینا جلب رضایت همه‌ی افراد نه لازم است و نه امکان پذیر و دولت باید براساس برنامه خود و وعده‌هایی که به مردم داده فردی را که توانایی تحقق وعده‌های دولت و حل مشکلات استان اردبیل را دارد تعیین و از وی حمایت کند.

بی شک ما در استان اردبیل با مشکلات عدیده‌ای نظیر بیکاری فراوان، رکود اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی، حاشیه نشینی، اعتیاد، رکود فعالیت‌های صنعتی و بسیاری مشکلات دیگر مواجه هستیم که از دست دادن فرصت‌ها  جبران ناپذیر خواهد بود.

به نظر می رسد دولت به جای اینکه همه افراد و ارکان تصمیم‌گیری را در استان راضی کند؛ بر اساس برنامه خود و توانمندی‌ها، شایستگی‌ها و لیاقت‌هایی که تشخیص می‌دهد، باید تصمیم گیرد.

 

لازم به ذکر است پس از رفتن خدابخش به استان آذربایجان شرقی گزینه های متفاوتی از سوی جناح های سیاسی و مجمع نمایندگان استان برای تصدی پست استانداری اردبیل به وزارت کشور پیشنهاد داده شده اما به دلیل وجود اختلاف در معیار های انتخاب استاندار از جمله بومی و یا غیر بومی بودن و ... وزارت کشور هنوز به گزینه قطعی خود نرسیده است.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر