تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30820
تاریخ انتشار: چ, 1393/11/15 - 12:18
وبلاگ نوشته است:

مانکن ها و تصاویر نامناسب روی اجناس که این روزها کف پیاده روها، پشت ویترین فروشگاه ها ومراکز خرید شهر زاهدان را احاطه کرده اند و گویا به حرفه ترویج بی حجابی مشغولند و هیچ شباهت و سنخیتی با فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی ندارند و سخت در تلاشند تا از یکدیگر در این کار پیشی بگیرند.
در برخی پاساژها و مجتمع‌های تجاری که وارد می شوی، مانکن‌های با شکل و شمایل غربی با موهای رنگارنگ و لباس‌هایی که هیچ تعریفی در فرهنگ این مرز و بوم ندارد بدحجابی را به فروش گذاشته‌اند.
مانکن های باربی با حجابی برگرفته از غرب در ویترین اکثر این مغازه ها خود نمایی می کند و این مانکن ها آنقدر جذاب هستند که قند را در دل هر خانمی برای پوشیدن این لباس ها آب میکند.
گاهاً مشاهده می شود برخی فروشندگان مانکنی را بدون لباس و عریان در پشت ویترین مغازه خود و در ملأ عام گذاشته اند غافل از آنکه مشاهده این مانکن شاید افکاری بیمارگونه را در ذهن بینندگانش بیافریند و یا حتی موجب قبح زدایی برخی مسائل اعتقادی در سطح اجتماع شود و به نوعی عریانی و بدپوششی را در سطح جامعه عادی جلوه دهد و شاید الگویی شود برای نوع پوشش برخی از شهروندان و ناهنجاری‌های رفتاری و انحرافات اخلاقی را به ویژه در نسل جوان بیدار کند.
روش‌های قرار دادن و پوشانیدن پوشاک یا روسری به این مانکن‌ها یکی از اقدامات اساسی در زمینه قبح‌زدایی از بدحجابی از سوی دشمنان اسلام در جامعه است چراکه با تماشای موهای پریشان از زیر شال یا روسری یک مانکن، فرد ناظر به ویژه کودکان و نوجوانان چنین آموزش می‌بینند که این الگوی درست پوشش است و وقتی عابرین با چنین مناظری مواجه می‌شوند، الگوی منفی رفتاری دریافت می‌کنند و کم کم این صحنه ها برای آنها عادی می‌شود و افراد هم به خود اجازه می‌دهند با همان ظاهر در خیابان‌ها ظاهر شوند که این همان عادی‌سازی زشتی‌ها در جامعه است.
متأسفانه این مانکن ها خواسته یا ناخواسته، بدپوششی و عریانی و ابتذال را در جامعه ترویج می دهند ژست برخی از این مانکن‌ها و حالت‌هایی که پشت ویترین قرار گرفته‌اند به اندازه‌ای نامتعارف ،زشت و زننده است که حتی به تنهایی هم نمی شود ایستاد و به آن نگاه کرد چه رسد به همراه خانواده!

ارسال نظر